gul-bestepede-1462459558-13281985577

AK Parti’de Davutoğlu’nun yerine kim geçecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu 22 Mayıs 2016 Pazar günü yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacak. Yeni Başbakan kim olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 AK Partili vekili Beştepe’ye çağırdı. Beştepe’ye çağrılanlar arasında Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül’de vardı.

 

GÜL İLE BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 AK Partili vekili Beştepe’ye çağırdı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevini bırakma kararı almasıyla sonuçlanan görüşmenin ardından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop ve AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ile bir araya geldi.

 

GÜL İLE BİR DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, görüşmenin ardından Başbakanlık Konutu’nda Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Başbakan Danışmanı Kerim Özkul’un da aralarında bulunduğu danışman ve yakın çalışma arkadaşlarıyla bir araya geldi. Konut’taki toplantı sürerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ile bir değerlendirme toplantısı yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here