Gül, Celal Doğan’ı istifaya çağırdı

 

Gaziantep Gazeteler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, gündeme ilişkin açıklamalara değinerek, “Celal Doğan, açıklamasının gereğini yapmalıdır” dedi.

Gül, Celal Doğan'ı istifaya çağırdı

 

“ZERGENE’DE KATLİAM VAR DEYİP KOBANİ’NİN GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞMASI BİZİ ÜZMÜŞTÜR”
Ağrı’da iki ton bomba ile karakola girildiğini ve 2 askerin şehit olduğunu, her iki şehidin de Kürt olduğunu kaydeden Gül, şöyle konuştu:
“Birisi Adıyamanlı birisi Siirtli yani kendi halkının yaşam hakkına tehdit oluşturan bir örgütün ve bu konuda bu örgüte hiçbir şekilde bir ses çıkarmayan bir siyasi yapının Türkiye’ye verebileceği bir şey yoktur. Bu başta Türk olsun Kürt olsun kendi vatandaşının yaşam hakkını korumak devletin görevidir. Celal Doğan hemşehrimiz Gaziantep Milletvekili Celal Doğan’ında daha önce yapmış olduğu açıklamalarda ‘eğer devlete Türk ordusuna kurşun sıkılırsa ben burada olmam, mesafe koyarım’ yönündeki açıklamaları gerçekten takdirle karşılanmalı Celal Doğan Gaziantep’e hizmet etmiş bir siyasetçidir. Ama bugün Kandil vesayetiyle siyaset yapan HDP’nin bu tavrına karşı çıkmasını da bekleriz Celal Doğan’ın bu konuda tavrını ortaya koyması Gaziantep’e yakışır bir tavır olacaktır. Bu geçtiğimiz günlerde Zergene kampına Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonu vardı, orada da Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, Kobani’deki bir görüntüyü paylaşarak, işte ‘hamile bir kadını TSK vuruyor’ şeklinde, ‘Siviller öldürülüyor’ şeklinde bir manipülasyona alet olması da bizi gerçekten üzmüştür. Oysa TSK’nın yaptığı açıklamada ve Uluslararası toplumun yapmış olduğu açıklamada asla siviller vurulmamış bu konuda Sayın Doğan’ın gerekli tepkiyi vermesini bekliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here