uzer-den-birlik-ve-beraberlik-yemegi-1432723154 (1)

AK Parti Gaziantep eski İl Başkanı Ahmet Uzer tarafından düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine AK Parti Genel Başkan yardımcısı Abdulhamit Gül, Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, parti yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, “Aslında her şey çok açık ve net. Türkiye 7 Haziran seçiminde 2 parti ile seçime giriyor. Birisi AK Parti, diğer parti hepsi, diğerleri. Bütün partiler alt alta, üst üste çıkmış Bremen Mızıkacıları gibi AK Parti gitsin de ülke ne olursa olsun, Gaziantep batarsa batsın derdinde. AK Parti Bunu dün Gaziantep’te bizim gençlerimizin çekmiş olduğu resimde, Türk siyasi tarihine belki de kara leke olarak girecek bir tabloyla gördük. HDP minibüsünde, seçim arabasında CHP Genel Başkanı ya da daha doğru bir ifadeyle HDP Eş Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bayrakları sallanıyor. Bu bir trajediydi, komediydi. Bir yazarın dediği gibi, komediyi tekrarlarsınız trajediye dönüşür. Bu komediyi maalesef bu seçim sürecinde hep izliyoruz. Bir tiyatro gibi izliyoruz. Adeta MHP’nin bile HDP barajı aşsa ne olur diye hayıflandığı, şehit cenazeleri gelseydi hem HDP hem MHP bundan yararlanırdı. HDP barajı aşarsa Türkiye’de AK Parti ve millet zora girer düşüncesi Türk siyasi tarihine kara leke olarak geçecek” dedi.

“İKİNCİ BİR MENDERES VAKASINA İZİN VERMEYİZ”
Türkiye’de ikinci bir Menderes vakasına müsaade etmeyeceklerini belirten Gül, “Şimdi manşetler atıyorlar, yüzde 52 oy aldı, idama karar verildi. Avucunuzu yalarsınız. Bu millet Menderes idam edilirken içinde o yara hala duruyor. İkinci Menderes vakasına bu millet izin vermeyecektir. Bu millet kendi iradesine tuzak kuranlara, darbe kuranlara gereken dersi verecek” şeklinde konuştu.

“KENDİ GÖZÜMLE KUR’AN-I KERİM YAKTIKLARINI GÖRDÜM”
Van’da HDP’liler tarafından Kur’an-ı Kerim yakıldığını kendi gözleriyle gördüğünü savunan Gül, “Türkiye’de o köyleri boşaltanlar neler yapmışsa, şimdi de HDP Kürt halkına aynı tehdidi yapmaktadır. Bölgede dinsizlik yapmakta, Kur’an-ı Kerim yakmakta. Ben gözümle gördüm. Van’a gittim, orada Kur’an-ı Kerim’i yakan bir HDP vardı. Kobani eyleminde Said’i Nursi Külliyesi karşıda, yanında kuran kursu, müftülük, ikisini yakmışlar. O caddeyi yürüyerek geçtim, başka hiçbir yere dokunmamışlar. Kim? HDP ve onun destekçisi terör örgütü. Çıkmış Diyarbakır Müftüsü, PKK’nın, HDP’nin dini Zerdüşt bile olsa ben yine giderim, oradan aday olurdum diyor. Böyle bir mantıkla, böyle bir anlayışla bu ülkede Türkiyelilik olmaz” şeklinde konuştu.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise AK Parti Gaziantep eski İl Başkanı Ahmet Uzer’e övgüler yağdırarak, aday olmadığı halde her zaman kendi yanlarında olduğunu ve AK Parti’nin başarısı için çalıştığını belirtti.
Ahmet Uzer de AK Parti’de kırgınlık değil, birlik zamanı olduğunu ve başarı için her zaman çaba harcayacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here