93636073104.05.201584717gaziantepgunes

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül Güneş Gazetesi’ni ziyaret etti. Güneş Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’a seçim çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Abdülhamit Gül, Gaziantepli vatandaşın siyasi istikrarın sürmesinden yana olduğunu belirtirken, AK Parti için siyasette ikinci yarının seçimlerle birlikte başlayacağını söyledi. Gül; ikinci yarıdaki hedefin, yeni Türkiye’yi inşa etmek olduğunu vurguladı.

Seçim çalışmaları kapsamında şehrin hemen her noktasındaki vatandaş ile bire bir temas kurmaya çalıştıklarını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, “Sahaya indik ve çalışmalarımızı dürdürüyoruz. Koalisyon istemiyorlar ve siyasi istikrarın sürmesini arzu ediyorlar. Seçime doğru yaklaştıkça vatandaşımızın huzur, istikrar ve birlik beraberlikten yana olduğunu görüyoruz. Vatandaşımız, ‘Bizi bölmeye çalışanlara Allah fırsat vermesin. Birlik beraberliğin teminatı AK Parti’dir’ şeklinde söylemlerde bulunuyor. Huzur ve istikrar merkezli talepler var. Vatandaşımızdan teveccüh görüyoruz. Maliye Bakanımızın ekonomi şehrinde birinci sıradan aday olması, genel başkan yardımcısı olarak genel merkez adına benim burada olmam, diğer milletvekili adaylarımızla birlikte güzel bir ekip olarak AK Parti adına çalışıyoruz. İnanıyorum ki, Gaziantep hak ettiği daha güzel hizmetleri görecek” ifadelerinde bulundu.

“BİRLİKTE YAŞAMA RUHU ÖNEMLİ”

Gaziantep’in çok özel bir şehir olduğunu anlatan Gül, “Gaziantep her türlü önemi hak ediyor. Milli Mücadele’deki kahramanlığı ile, Türkiye’de 6,6 milyar dolar ihracat yapan şehir olması itibariyle lokomotif bir şehir. 2002 öncesi 600 milyon dolar civarındaydı bu şehrin ihracatı. AK Parti döneminde büyük bir sinerji oluştu. Gaziantep’in çalışkanlığı büyük bir fırsat. Bunu önümüzdeki dönemde artırmamız lazım. İnşallah bunu da sağlayacağız. Suriye, Irak, yanı başımızda. Gaziantep, coğrafi olarak da tarihte geçiş noktası olmuş. Birliktelik örneğimiz tüm Türkiye’ye örnek şeklinde duruyor. Bir arada yaşama ruhu her şeyin önünde. Herkes işinde gücünde, işsizlik oranı Türkiye ve dünya ortalamasını altında. Bu büyük bir imkan” şeklinde konuştu.

“DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK”

Gaziantep’in, Suriyeli vatandaşları misafir etmesiyle dünyaya örnek olduğunu söyleyen Abdülhamit Gül, “Suriyeli vatandaşları misafir eden Gaziantep burada başka şehirlere bu anlamda da örnek oluyor. Gaziantep’e ne kadar teşekkür etsek az. Umuyoruz Suriyeli vatandaşlar bir an önce kendi ülkelerine sağ salim döner ama burada herkes elindekini, evindekini paylaşarak ev sahipliğini yapıyor” dedi.

UYDU KENT TAMAM

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in öncülüğünde uydu kent projesinde çok büyük adımlar atıldığını belirten Gül, “Temel gayretimiz Gaziantep’in sorunlarını çözmek ve bu şehre hizmet etmek. Bu anlamda bir uydu kent projesi vardı ve bunun onaylanması için başbakana proje gönderildi. 5. Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen yanında 5 milyon metrekarelik alanın uydu kent yapılması için girişimler başladı. Burası büyükşehir belediyesine tahsis edilecek. TOKİ ile beraber orada dar gelirli vatandaşlarımıza ev yapılmak üzere yer tahsis ediliyor. Bunu Maliye Bakanımız imzaladı. Buradan aday olmasa belki bu sağlanmazdı. Yani bakanımızın buradan aday olması ilk meyvesini verdi diyebiliriz. Biz OSB’deki işçilerimizi ziyaret ettik. İşçilerimiz mesela kentin çeşitli noktalarından kalkıp işe gitmek için OSB’ye günlük gidip geliyor. Bunun hem enerji anlamında hem çevre kirliliği açısından eksileri var. Biz buraya uydu kent yapınca hem vatandaşımız ev sahibi olacak hem de şehir rahatlayacak” diye konuştu.

“HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Eğitim, sağlık ve daha birçok alanda Gaziantep’e hizmet etmek için yola çıktıklarını kaydeden Gül, “Hastane ile ilgili bakanımız yakında gelecek. Şehir hastanesi ile ilgili yer değişikliğinden dolayı bir gecikme oldu ama bunu bakanımızla da görüşüp çözüyoruz. Bunun yanı sıra iki hastane daha yapılacak bu konuda da sona gelindi. Oldukça göç alan bir şehir olduğumuz için eğitim sorunu da tabi var. Bu konuda da çalışmalar var. Bütün işleri el birliği ile yapacağız. Gaziantepli hemşerilerimiz hızlı bir hizmet ağının geldiğini görecekler önümüzdeki süreçte. Vatandaş ne talep ediyorsa, tüm imkanlarla onların yanında olacağız” açıklamalarında bulundu.

AK PARTİ’DE İCRAAT KONUŞUR

Seçimin kazanan isminin Gaziantep ve Türkiye olması vurgusunda bulunan Gül, şöyle konuştu: “Diğer partilerin adayları ile ilgili kararı seçmen verecek. Biz kendi yolumuza, kendi partimize ve programımıza bakıyoruz. Yaptığımız şey icraatlarımızdır. Hiçbir şey söylemesek icraatlarımız konuşuyor. Diğer partilerin adayları ile ilgili bu sebeple konuşmuyoruz. Bizim hizmet aşkı ile dolu bir kadromuz var. Takdiri Gaziantepli vatandaşlarımız gösterecek. İnşallah kazanan Gaziantep olur.”

PARALEL İLE MÜCADELE SÜRECEK

Paralel yapı ile gerek Gaziantep’te gerekse de tüm ülkede devlet kanalıyla mücadelenin süreceğini anlatan Gül, “Paralel yapı ile mücadele bir partini ya da bir şahsın mücadelesi değildir. Paralel yapı ile ilgili mücadele devletin bekasıdır. Bu konuda mücadeleyi devlet bizzat verecek. Özellikle son zamanlarda yargı içindeki yapılanma, emniyet içindeki yapılanma milleti ve devleti tehdit eden oluşumlardır. Bu coğrafyalarda bunlar zaman zaman olmuştur. Selçuklu Devleti’nde de Hasan Sabbah modeli bir yapılanma vardı. Bu coğrafyada bu ülkenin birliğini beraberliğini illegal örgütlerle bozmaya çalışmışlardır. Bunu şimdi de görüyoruz. Buna asla müsaade edilmeyecek. Devletin tüm kurumları bu mücadeleyi sürdürecek. Biz de Gaziantep’te bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Milletin samimi duygularıyla destek verdiği yerlerin bu samimiyeti Türkiye’nin aleyhine kullanmasına izin vermeyiz. Dershane açtılar ama soruları çalıp başkalarına verdiler. Kendi yargılarını, kendi emniyetlerini oluşturdular. Burada millete ve devlete dayanmayan yapıya millet destek vermez. Ekrem Duman’ın Diyarbakır belediye başkanı ile görüştüğünü görüyoruz. çok üzücü bir tablo. Belki hala kabul edemeyen, o yapının içinde olan insanlar var ama devlete ve millete savaş açan yapıdaki kişilerin gerçekleri gördüğüne inanıyorum. Gaziantep’te bu anlamda bir yapılanma varsa bununla ilgili kurumlarımız mücadele edecek. AK Parti de bunun takipçisi olacaktır” ifadelerine yer verdi.

SORUN VARSA GİDERİLİR

Gaziantep Suriye sınırında aksayan güvenlik önlemi varsa bunların giderileceğini dile getiren Gül, “Türkiye’nin, Suriye ile olan sınırı oldukça uzun. Burada sınır güvenliği anlamında çeşitli şeyler düşünülüyor. Ama burada askerimiz ve emniyetimiz büyük bir titizlikle çalışıyor. İngiltere’den gelen vatandaşlar bile terör örgütüne katılmak üzere bizim sınırımız kullanmaya çalışıyor. Ama güvenlik güçlerimiz özel bir çaba ile çalışıyor. Sınır konusunda tedbirler ilgili büyük çaba var ama eksiklik varsa bunula ilgili de gerekeni yaparız” dedi.

TİCARİ İTİBARIMIZI ZADELEMEK İSTEYENLER VAR

Gaziantep’in ticari itibarını zedelemek için ekonomik kriz söyleminde olanların bulunduğunu ve bu konuda yasal takibatın yapıldığını anlatan Gül, “Gaziantep’te maalesef ticari itibarı zedeleyecek şekilde birileri, şu firma iflas etti, falanca firma kredi alamıyor gibi Gaziantep’e yakışmayacak söylemlerde bulunup liste dağıtıyorlar. Bununla ilgili gerekli güvenlik güçlerimiz takibatlarını yapıyor. Bu konuda gereken yapılıyor. Gaziantep’e kimse bunu yapamaz. Burada öyle bir dayanışma ruhu var ki, bu şehirde öyle bir kültür vardır ki, birinde olmasa diğeri katkıda bulunur. Bir insan onuru için yaşar, marka da ticari işletme için yaşar. Birileri Gaziantep’te kriz var gibi bir izlenim yaratmaya çalışıyor. Ama böyle bir şey yok tabi. Ekonomik durum gayet iyi. Seçim önceleri genelde özellikle Türkiye’de bir kesim, iktidarla ilgili bir sorun varsa bunu söyler, bir kesim de farklı algılar yaratmaya çalışır. Seçim zamanında piyasadaki durgunluk normal karşılanabilir. Türkiye’nin güçlü duruşu, AK Parti’nin varlığı sadece Türkiye’nin değil, bölgenin de güvencesidir. Türkiye’de AK Parti olmasa Suriye, Irak ve diğer Ortadoğu ülkeleri noktasında kilit olamayabiliriz. Gaziantep’teki büyük küçük tüm işletmelerin patronunun hepsi istikrardan olumlu etkilenir. Ben bu konuda AK Parti’ye destek verildiğini görüyorum zaten. Dünya ekonomisinde 25 büyük ülkeden biriyiz. 2023’te ilk on içinde olmayı hedefliyoruz. Seçim sonrası güçlü Türkiye yoluna devam edecek” ifadelerinde bulundu.

DOKUZUN ÜSTÜNE ÇIKACAK MI?

Bu seçimlerde 2011 seçimlerinden daha fazla milletvekili almayı hedeflediklerini belirten Gül, “Gaziantep’te ve tüm illerde sürekli anketlerimiz yapılıyor. Hedefimiz 12’de 12 olmasıdır. Ama öncelikli hedefimiz 2011 seçimlerinde aldığımız milletvekili sayısın artırmaktır. Biz 7 Haziran’a kadar canla başla çalışacağız. Bizim işimiz anlatmak olacak, takdir Gaziantep’indir. İnşallah 2011’in üzerine çıkıp en iyi sonucu alacağız” şeklinde konuştu.

İKİNCİ YARIDA HEDEF YENİ TÜRKİYE

AK Parti’nin siyasette ilk yarıyı başarıyla tamamladığını ve ikinci yarıda yeni Türkiye’yi inşa etmeyi hedeflediğini kaydeden Gül, “AK Parti’nin en büyük avantajı şu, ben artık hedefe ulaştım, yapacak her şeyi yaptım mantığına sahip bir parti değil. Biz hep reformlarla kendimizi yenileyen, hizmete devam etme noktasında ilerleten bir partiyiz. Biz genel anlamda dünyada ekonomik sorunlar varken koalisyon dönemini bitirdik. Şimdi eksik olarak gördüğümüz ya da ikinci yarıda kendimize koyduğumuz hedef, genel refah düzeyinden bireysel refahın artırılmasına yönelik adımların atılmasıdır. Öğrenci kredilerinden, asgari ücrete iyileştirmeler oldu, ama bunları genel olarak olabilecek en iyi düzeye getireceğiz. Teknoloji sanayiye dönüşüm anlamında projeler olacak. İstihdama yönelik projeler olacak. Artık ince işçilik devri başlayacak diyebiliriz. İkinci yarı başlıyor. Birinci yarıda kriz ortamından Türkiye’yi kurtarmaya çalıştık. Darbecilerle mücadele ettik. Ayakta durup güçlü Türkiye’ye doğru ilk yarıyı bitirdik. Şimdi yeni Türkiye’yi inşa etme dönemi… İkinci yarı ile birlikte bunu başlatacağız. Başımızda bir siyaset ustası var. Başbakanımız da dinamik bir ekiple başbakanlığına devam edecek. Güçlü bir takım ile ikinci yarıda milletimize güzel hizmetler sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here