Nakıboğlu ailesine şok suçlama…

Gülen evlerinde kalmış…

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu’na yönelik davanın iddianamesi hazırlandı.

Nakıboğlu ailesine şok suçlama...Gülen evlerinde kalmış...

İddianamede Nakıboğlu ailesine yönelik şok suçlamalar var. FETÖ elebaşı Gülen’in, 1998’de hakkında yakalama kararı varken Nakıboğlu ailesinin evinde kaldığı iddia edildi. Naksan Holding’in içini boşaltmakla suçlanan sanıklar, ABD’ye kaçan Osman Nakıboğlu’na sürekli para aktarmakla suçlanıyor.

Yıllarca Gaziantep’in en ünlü sanayicileri arasında yer alıp, FETÖ üyesi olmaktan gözaltına alınıp tutuklanan Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu hakkındaki suçlamalar belli oldu. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Nakıboğlu ailesinin FETÖ ile yakın bağına işaret ediliyor.

25 sanık var

15 Temmuz darbe girişiminin ardından, Naksan Holding’e el konulurken, Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, oğlu Taner Nakıboğlu ve Royal Halı Genel Müdürü Cihan Dağcı’nın da aralarında bulunduğu isimler tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Terör ve Organize Suçları Soruşturma bürosunca sürdürülen soruşturma kapsamında Naksan’ın orta ve yöneticisi konumundaki 25 sanık hakkındaki İddianame hazırlandı. Mahkeme iddianameyi kabul etti. Hazırlanması bir yıl süren iddianameye göre, sanıklar “Silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet” suçlarından cezalandırılması talebiyle 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacaklar.

628 sayfalık iddianame

MASAK raporu ve vergi müfettişlerinin bilirkişi raporlarının da yer aldığı iddianame, 628 sayfadan oluşuyor. Holding bünyesinde kurulu 51 şirketin, FETÖ’ye para aktarmak için kurulduğu iddianamenin ana konusu. Şirketlerin, FETÖ’nün sermayesi ile ticari alanda faaliyette bulunmak üzere kurulduğu ve tamamen FETÖ/PDY terör örgütüne ait bir iktisadi işletme olduğu belirtilen iddianamede, holdingin içinin Nasıl boşaltıldığı detaylı şekilde yazıyor.  Nakıboğlu ailesinin, şehrin çeşitli yerlerindeki iş yeri, konut, iş hanı gibi taşınmazları satarak parayı parça parça ABD’ye kaçan  Osman Nakıboğlu’na aktardığına dikkat çekilen iddianamede, bu miktarın da yaklaşık 22 milyon dolar olduğu, böylelikle sanıkların muhtemel kayyum atanmasından önce holdingin içini boşalttığı bilgisine yer veriliyor.

Gülen-Nakıboğlu yakınlığı

Nakıboğlu ailesinin fertlerinin, Gaziantep’teki FETÖ/PDY ile iltisakı nedeniyle kapatılan bazı derneklerin yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü veya yönetiminde yer aldığı kaydedilen iddianamede, 1998 yılında hakkında yakalama kararı çıkarılan terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in, Suriye üzerinden Gaziantep’e geldiği ve Nakıboğlu ailesinin evinde kaldığı belirtildi.

“Süper abi” Taner Nakıboğlu

Taner Nakıboğlu’nun örgütün sözde “bölge abisi” firari sanık Mehmet Kocatürk ile sık sık toplantılar yaptığı ve il mütevelli heyetinde bulunduğu tespit edildi. FETÖ’nün kentteki sözde yöneticileri tarafından “süper abi” diye hitap edildiği belirtilen Taner Nakıboğlu’nun, ismi örgüt elebaşı Fetullah Gülen tarafından verilen ve mütevelli heyeti başkanı olduğu Zirve Üniversitesinde, holdinge kayyum atanması ihtimali üzerine, ekonomi, maliye ve hukuk bölümlerinden akademisyenlerle “hileli iflas” toplantıları yaptığı ifade edilen iddianamede, Nakıboğlu’nun böylelikle kamuoyunda holdingin kayyum heyetince zarara uğratıldığı algısı oluşturmayı hedeflediği aktarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here