09042014-160740

 AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ilişkin,”Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ahlaksızcadır, kınıyorum” değerlendirmesinde bulundu ve ekledi: “Kılıçdaroğlu, Bekir Bozdağ’a yönelik saldırıyı kutsamıştı.” 

 Beyaz TV’de Erkan Tan’ın moderatörlüğündeki Son Söz programında AK Partili vekil Şamil Tayyar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan yumruklu saldırıyı değerlendirdi. 

Olayı üzülerek takip ettiklerini belirten Tayyar, “Olay anında meclisteydik ama o anın yaşandığı yerde değildik. Böyle bir çirkinliği tasvip etmek asla mümkün değil. Twitter’da da bu eylemin çok ahlaksızca olduğunu ifade ettim.Yine gün içerisinde sayın bakanlarımız ve en önemlisi Sayın Başbakanımız Kılıçdaroğlu’nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti ve bu saldırıyı kınadı. AK Parti burada çok onurlu bir iş yaptı. Sayın Başbakanımız başta olmak üzere AK Parti temsilcileri bu çirkin, ahlaksız, hatta biraz ileri gideceğim izleyiciler beni bağışlasın şerefsiz eylemi kınadı ve bununla ilgili bir tavır aldı” şeklinde konuştu. 

 CHP utanır mı?

 Yakın bir zamanda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a yapılan çirkin saldırıyı anımsatan Tayyar, “CHP’li Umut Oran Sayın Bakan’a saldıran şahsın yanaklarından okşuyordu, ona sarılıyordu, onu öpüyordu, teselli ediyordu. Aynı şekilde Kılıçdaroğlu eylemi kutsayan açıklamalar yapıyordu ve dedi ki; ‘İnsanlar doğal tepkilerini gösteriyor.’ Düşünün ki; bir haddini bilmez bir bakana yumruklu saldırıda bulunuyor ve Kılıçdaroğlu bunu diyor. CHP zihniyetiyle hareket etmek gerekirse bizim bugün şunu mu söylememiz gerekiyordu; ‘İnsanlar doğal tepkisini gösteriyor.’ CHP maalesef geçmişte iyi bir sınav veremedi ama AK Parti’nin bütün temsilcileri iyi bir sınav verdi. Eminim ki; başta kılıçdaroğlu olmak üzere tüm CHP sözcüleri ve temsilcileri AK Parti’nin bu onurlu davranışından utanırlar diye düşünüyorum”ifadelerini kullandı. 

Tayyar, “Millet, CHP’ye haddini 30 Mart’ta bildirdi, başka yumruğa gerek yok” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here