2015-07-24-gule-bravo..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül imzası ile gönderilen yazıda, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan terör saldırısı nedeniyle, belediyelerin müzikli etkinlikleri, konser, eğlence ve şölenleri iptal edilmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Yazıda, belediye başkanlarına da aynı hassasiyeti göstermeleri yönünde 20.07.2015 günü bilgilendirme yapıldığı belirtilirken, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’de yaptığı açıklamada, “Suruç’ta meydana gelen terör saldırısı millet olarak hepimizi yasa boğdu. Bu saldırıyı düzenleyenleri, destek olanları ve bu saldırıdan çıkar sağlamaya çalışanları lanetliyoruz. Suruç’ta hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

SALDIRILARI LANETLEDİ

Adıyaman ve Diyarbakır’da asker ve polislerimize yönelik teröristler tarafından yapılan saldırıyı da lanetleyen Sümer, her iki saldırıda yaşamını yitiren güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Antalya’daki AK Partili belediyelerin, ülkenin yaşadığı bu acıya duyarsız kalmayacağını ifade eden Sümer, “Yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin acısını Millet olarak birlikte yaşıyoruz. Belediye başkanlarımızın bu süreçte hassas davranmalarını ve düzenleyecekleri eğlence, konser ve şenlikleri iptal etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

 

İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here