sanayi-ve-ticaret-kuruluslari-terore-karsi-tek-ses-oldu-1441961748

Kurtuluş Savaşı yıllarında düşman kuvvetlerine karşı muhteşem bir direniş destanı yazarak Anadolu’da milli mücadele ateşini yakan Gaziantep’te sivil toplum örgütleri teröre karşı, ‘’tek ses, tek yürek’ oldu. Şehrin önde gelen 13 sivil toplum örgütü, yayımladıkları ortak bildiride, vatandaşlara provokasyonlara gelmemeleri ve sağduyu çağrısında bulundular.

Terörün şiddetle kınandığı ortak bildiriye Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası, Nizip Organize Sanayi Bölgesi, İslahiye Ticaret Odası, İslahiye Organize Sanayi Bölgesi, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu destek verdi.

“GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR”
Binlerce yıldan beri, hiçbir din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmadan bir arada yaşayan Türk milletinin, bundan sonra da hiçbir ayrım yapmadan bir ve beraber yaşamaya azimli ve kararlı olduğu vurgulanan ortak bildiride, şöyle denildi:
“Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Bu hain ve alçak saldırıları yapanları, terörün kirli emellerini gerçekleştirmesine içeride ve dışarıda destek veren bütün çevreleri lanetliyoruz.
Gücünü tarihindeki başarılarıyla taçlandıran Türkiye’nin büyüklüğü karşısında bir avuç teröristin, kendilerini maşa olarak kullanan güçlere rağmen akıbetleri, kendilerinden öncekilerle aynı olacaktır. Çanakkale’de anlam bulan birlik beraberlik ruhu gibi, ‘Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır’ düşüncesinden hareketle atalarımızın şehitlik mertebesine erişme pahasına bize emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve beraberliği için aynı heyecanla kenetleneceğinden hiç şüphemiz yoktur.”

“TAHRİKÇİLERE VE PROVOKATÖRLERE GEÇİT VERMEMELİYİZ”
Bildiride şunlar kaydedildi:
“Milletçe dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; tahriklere kapılmadan, sağduyulu hareket etmeliyiz. Büyük bedeller ödeyerek sahip olduğumuz güzel yurdumuzda fitneye, fesata, tahrikçilere, provokatörlere geçit vermemeliyiz. Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’da kıvılcım gibi çakan, ışık tutan saygıdeğer Gaziantepli hemşehrilerimiz; bir an önce terör olaylarının son bulması, ülkemizde barış ve huzurun hakim olması için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Ama terörü lanetlerken bilmeliyiz ki; şiddete başvurmak, kardeşi kardeşi kırdırmak, terörün istediği tuzağa düşmektir. Duyarlı vatandaşlar olarak, provokasyonlara gelmeyip, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız.
Gün, kardeşliğimize sahip çıkma günüdür. Gün, birbirimize kenetlenme günüdür. Gün, birlik ve dirlik günüdür. Gün, teröre karşı uyanık olma günüdür.”

“GAZİANTEP KARDEŞLİĞİN, BARIŞIN VE HOŞGÖRÜNÜN SEMBOLÜDÜR”
Bildiride, bu toprakların kardeşlik mayasının güçlü olduğuna vurgu yapılarak şunlar kaydedildi:
“Milletçe, bizi biz yapan değerlerimizin etrafında tek vücut birleştiğimiz müddetçe hiçbir güç birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu bozamayacaktır. Türkiye’nin milli birliğine beraberliğine kast eden bölücü terör örgütü amacına ulaşamayacaktır. Cennet vatanımız bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bu kutsal emanete sonsuza kadar sahip çıkarak, Türkiyemizi daha güçlü konuma ve daha aydınlık yarınlara birlikte taşıyacağımızı unutmamalıyız. Binlerce yıldır medeniyetlere beşiklik eden Gaziantepliler olarak, kardeşliğin, barışın ve hoşgörünün sembolü olmayı sürdüreceğiz. Gaziantep’teki sivil toplum kuruluşları olarak, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Emniyet Teşkilatı’na başsağlığı diler, yüce milletimizi sağduyuya davet ederiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here