Prof. Dr. Salih Şimşek Yazdı…

 

 

— Usta be!

— Evet.

— Bugün havanız nasıl? Biraz sohbet etsek… Arkadaşlarla birlikte geldik. Onlar da sohbete iştirak etmek istiyorlar.

— Her zamankinden daha iyiyim bugün. Çok şükür. Hoş geldiniz.

— Öyleyse gündemin ‘taze’ konularından birini tartışalım.

— Gündemin tüm konuları tazeHangi birini?

— Biliyorsun değil mi, ülkemizin saygın araştırmacılarından, yazar-çizerlerinden, ileri gelen basın mensuplarından, her şeyi en iyi bilen entel insanlarımızdan ikisi, Uğur Kindar ve İlker Yalçın, tüm kendilerine ‘yandaş’ bayanları, mini etek giymeye davet etmiş ve ‘inadına mini etek giyin’ demişler.

— Duydum. Ne var bunda? Etmişse etmiştir… Ne yani? Plajlarda perde mi var? Oralarda bayanlar mini etekten daha fazla dekolte değil mi? Neden bu kadar o konuya takılıyorsunuz ki?

— Bir kısım insanlar bu daveti, ‘ahlaksızlık’ olarak yorumlamışlar da…

— O da olabilir. Bir bakış açısı da odur. Memlekette demokrasi var. İsteyen istediğini söyler.

— Mini etek taraftarlarından birileri de, mini etek karşıtlarına cevaben, şöyle demiş: Mini etek, ancak ‘mini beyinleri’ tetikler. Ben öyle biliyorum.

— O bilen, yanlış biliyor.

Doğrusu ne, öyleyse?

— Erkek olan tüm beyinler etkilenmiyorsa, etkilenmeyenlerin durumlarına bakmak gerek… Her halde bir yerlerde bir problem vardır.

— Yani ‘maksi’ beyinler ‘hormonlandığı’ için bir şey hissetmezler mi? ‘Tetikleme’ onlarda olmaz mı?

— Onu ben bilemem, benim beynim ‘maksi’ olmadı ki hiç. Ben hep ‘mini’ oldum. O, hep beni ‘tetikledi’. Maksiliğe hiç de heveslenmedim. Kimseye de tavsiye etmem. Ama öyle söylüyorlarsa, belki ‘genetiği değiştirmiş beyinler’ de öyledir.

— Bir de ‘kalpleri çok temiz’ olan (içinde kan dahi bulunmayanlar) kişileri etkilemeyeceği kesin…

— Şimdi aklıma geldi de… Erkek yandaşlara da tavsiye etseler ‘siz de etek giyin. Büyüklerimizin İskoçya’da giydikleri gibi’ diye?

— Fena olmaz, hani?

— Bir başka açıdan bakarsak, mini etek bir de, karşıdakileri ikna yolunda etkili olamaz mı?

— O da olur tabiatıyla…

— Boş verin siz… Şu mini etek tezini ortaya atanlardan bir ‘cacık’ olmaz. Adam olsalar, karılarına, kızlarına ve bacılarına mini eteği layık görmezler. Garip sirk hayvanları gibi,  Teşhir etmez ve ettirmezler. Hayvanlar bile eşlerini kıskanıyor bunlar, af buyur, sözüm meclisten dışarı, süper süzme ‘gavat’

— Hani aklıma gelmiyor da değil, bunlar milleti tahrik edip Reis’in 3 çocuk tezine bir katkı sağlar mı acaba? Yoksa bunlar, Reis’in gizli hayranları mı? ‘Mini etek’ tezini ortaya atanlar açısından diyorum, taşın altına ellerini sokarlar mı?

En iyisi ne? Biliyor musun?

— Ne?

— Birisinin dediği gibi, “boş verin siz eteği – meteği. Salın gitsin, eteksiz dolaşın! Başka türlü bu Cumhuriyet kurtulamaz”…

— Yok, ama ‘külotsuz gezin, inadına gezin’ demelerini bekliyoruz… Bu ‘sapıklardan’ her hangi bir ‘sapıklık’ daha türeyebilir.

— Evet, evet… Şimdi tüm muhalif yandaşlar giymeli mini eteklerini… Dekolteler fora olmalı… Hatta soyunsalar daha iyi… Aslında tam da soyunma zamanı…

— Arkadaş senin başka işin gücün yok mu? Mini etekten başka tartışacak ve üzerinde duracak, kafa yoracak hiçbir problemin kalmadı mı? Hadi işine git, ‘hormonlanmış ve hiçbir şeyin tetiklemediği beyinleri’ kendi hallerine bırak ve adam gibi ciddi işlere kafa yor.

 

Âhh, ah…

Şu memleketimin garip muhaliflerinin düştükleri içler acısı hallerine bir bakın ne olur?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here