suriyeliler-icin-toplandilar-1435240102-11567802848

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYGEM) tarafından düzenlenen ‘Suriye ve insani diplomasi’ konulu 26. Yerel Medya Buluşması Ankara’da gerçekleştirildi.

Gaziantep, Kahramanmaraş ve Kilis illerinden 17 yerel medya mensubunun katıldığı 26. Yerel Medya Buluşması’nın ilk durağı genel müdürlük binası oldu. Yerel medya mensupları ile bir araya gelen BYGEM) Genel Müdürü Cemalettin Haşimi, kamu diplomasisi açısından da önemli alanlardan olan yerel medyanın, demokrasinin garantisi olduğunu ve halkın doğru bilgilendirilmesi noktasında büyük bir rol üstlendiğini söyledi.

26. Yerel Medya Buluşması heyeti BYEGM ziyaretinin ardından Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’nı ziyaret etti. AFAD’ın Türkiye’de misafir edilen Suriyelilere yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan yerel basın heyeti daha sonra Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Genel Müdür Yardımcısı Salih Bıçak ve diğer yetkililerden Türkiye’ye Suriye’den gerçekleşen göç hareketleri ile ilgili bilgi aldı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ardından Türk Kızılayı’nı ziyaret eden yerel basın heyetine Uluslararası Programlar Yetkilisi Serkan Yılmazkurt tarafından Kızılay’ın Suriyelilere yönelik insani yardım faaliyetleri anlatıldı.

26. Yerel Medya Buluşması kapsamında son olarak Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Dış Politika Araştırmaları Direktörü Ufuk Ulutaş ile bir araya gelen heyet Türkiye’nin Suriye politikası hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here