Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “GÜVENLİK KAPIMIZDA BAŞLAR” projesi hayata geçirildi.

Yaz aylarında vatandaşlarımızın evden hırsızlık mağduru olmamasını hedefleyen proje ile hazırlanan portatif kapı ve pencere ile birlikte yapılacak sunumlarla İlçe belediyelerimiz bünyesinde faaliyet gösteren sosyal tesislerde kurs gören vatandaşlarımız bilgilendirilmektedir.

Şahinbey ve Şehitkâmil Belediyelerimizin Sosyal Tesislerinde kurs gören kursiyerin katıldığı seminerlerle başlayan projemiz oldukça ilgi gördü. Kapı ve pencere kilidi konusunda uzman Gaziantep Anahtarcılar Çilingirler ve Kilitçiler Derneği başkanı Ahmet ERDEM, Toplum Destekli Polisler tarafından hazırlatılan portatif kapı ve pencere üzerinde alınması gereken güvenlik tedbirlerini ve kullanılması gereken malzemede dikkat edilmesi gereken hususları birer birer anlattı. Toplum Destekli Polisler güvenli bir binada alınması gereken tedbirler konulu sunumla alınması gereken önlemleri katılımcılara anlattılar. Anlatılanları can kulağı ile dinleyen vatandaşlarımız sordukları bireysel sorular ile kendi binalarının güvenlik seviyesini de test etme imkânı buldular.

Projeye katılan vatandaşlarımız sunumun oldukça faydalı olduğunu, çok basit önlemlerin birçok hırsızlık olayını engelleyebileceğini öğrendiklerini, burada gördükleri emniyet tedbirlerini uygulayarak kendilerini daha güvençte hissedeceklerini söyleyerek projeyi hayata geçiren başta İl Emniyet Müdürü Ali GEZER’ e ve Toplum Destekli Polislere teşekkür ettiler.

Ayrıca proje kapsamında yaz dönemi boyunca uygulamalara devam edilerek, ilimizde faaliyet gösteren tüm sosyal tesislerde kurs gören vatandaşlarımıza ulaşılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here