Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, belediye çalışanları ile vedalaştı. Vedaşlama esnasında Başkan Güzelbey’e hediye veren yardımcısı Ünsal Göksen gözyaşlarına hakim olamadı.

Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda düzenlenen vedalaşma töreninde, birçok belediye çalışanı duygulu anlar yaşadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, salona alkışlar arasında girdi. Daha sonra Güzelbey’in özgeçmişi sinevizyon gösterimi şeklinde salondakilere izletildi. Belediye çalışanlarının özel olarak hazırladıkları sinevizyon gösteriminde ise belediyenin çeşitli biriminde çalışan personelin başkan Güzelbey’e teşekkür videosu da büyük beğeni topladı.

Belediye çalışanlarına veda konuşması yapmak üzere kürsüye çıkan Başkan Güzelbey, vedaların her zaman hüzünlü olduğunu belirterek, “Aslında veda ziyaretleri daima hüzünlüdür. Ama benimki biraz farklı çünkü ben kendi hayat planım gereği kendi arzumla ayrılıyorum. Bana hiç kimse ‘artık yeter, git’ demedi. Tam tersine, ‘bir dönem daha yapsan’ diye çok fazla ısrarlar baskılar oldu. Ama insanlar hayat planını uygulamalılar” dedi.

10 yıllık çalışma sürecinde gerçekleştirilen projelerden bir kısmına değinen Güzelbey, ortaya çıkan eserlerde tüm çalışanların büyük rolü olduğunu söyledi. Güzelbey, “Şöyle bir düşünüyorum. 10 yıl önce bu göreve geldiğimde inanın ben bile Gaziantep’teki bu değişimi hayal edememiştim. Tabii ki buradaki en büyük pay, en büyük rol siz değerli arkadaşlarımın. Onun için aslında bu alkışı hak edenler sizlersiniz. Ben Gaziantep’te çalışan sıradan bir doktordum. Kısmet oldu böyle bir göreve geldim. Benim en büyük şansım siz çalışma arkadaşlarım oldunuz. Gece yarılarına kadar oturduk projeler hazırladık. Hep Gaziantep’i nasıl daha iyi bir yere taşırızın hesabını yaptık. 10 sene evvel bizim şehrimiz lahmacunla falan anılırdı. Bu lahmacunu küçümsediğimiz anlamına gelmesin. Şöyle bir şehrimizin geçmişine baktığımız zaman dünyanın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi. Birçok medeniyet bu şehirde yaşamış. Ama daima burası bir huzur ve barış şehri olmuş. Bir ticaret, sanat ve sanayi merkezi olmuş. İşte biz bunların ortaya çıkmasını sağlamaya çalıştık. Diğer taraftan modern şehirlerde ne varsa Gaziantep’te de o olmalıdır diye düşündük” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here