Ergenekon, Balyoz ve Eldiven darbe girişimi soruşturmalarında Askeriyenin içinde çürümüşlük ortaya çıkmış ama bölgesel ve siyasi sorunlar ile kurumun hassasiyetine binaen askeri okullar ve eğitim şekli bir türlü ele alınamamıştı.

Ordu içinde yapılanan Fethullahçıların 15 Temmuz darbe kalkışması bir şeyi net olarak ortaya koydu ki ordu Kemalistlerin elinde yıllarını kaybetmişti.

Bırakın ülke savunmasını ordu içinde yapılanan Fethullahçı bir grubu tanımak ve tedbir almaktan bile oldukça uzak oldukları, sinsi düşmana karşı savunma yeteneklerinin olmadığı ortaya çıktı. 

Aslında bu yeteneksizlikleri ilk de değil…

28 Şubat sürecinde de karargah evleri yapılanması karşısında Kemalist, Atatürkçü, Ulusalcı şeklinde TSK’nın tabulaştırdığı resmi ideolojinin ne kadar savunmasız ve ruhsuz olduğu görülmüştü.

Bırakın Karargah evleri ile Fethullahçıları “PKK’nın ağır zayiat verdiği ve heronların çekilmesi gerektiğini” söyleyen PKK’lı yüzbaşıları da bu millet unutmadı.

Kemalizm-Atatürkçülük bitmiştir. 

Artık ülkemize zarar vermektedir.

Herkesin şapkasını çıkarıp gerçekçi bir şekilde düşünmesinin zamanı gelmiştir.

Boş bir ideoloji uğruna vatandan olmaya gerek yok.

Herkes biliyor ki bu güne kadar Amerikan destekli, İsrail medyasının algı operasyonları ve batının müdahil olduğu bürokrasi ile bu gemi batmakta olduğu halde yüzüyor gösteriliyordu.

Dünya değişti.

Kutsallaştırılan, çağdaşlık ve medeniyetçilik altında millete zorla dayatılan Kemalizmin var olan bir başarısının olmadığı gayet açık.

Her şey yurt dışı tezgahla yürüyor ve birileri de buradan hareketle Kemalizmi öve öve bitiremiyordu.

Takke düştü, kel göründü…

CHP’nin boş ve çağ dışı ideolojisi Kemalizm’in az kalsın ülkeyi Suriye’ye çevirmek üzere olduğu inkar edilmez bir gerçek. Darbe “geldim, geliyorum” derken ortada ne Kemalistler vardı, ne de CHP’liler…

Yine memleketi Kurtuluş Savaşında olduğu gibi İmam Hatip ruhu kurtardı.

İmam Hatiplilerin “hiç bir grubun emrine girmemekte olan kendine güveni, donanımlı bilgi, açık ve gizli düşmana karşı üstün yenekleri, millet ve bayrak bilinci, adalet ve merhamet duyguları, toplum örf adetlerine olan bağlılıkları, dünyayı ve siyasi konulara hakimiyeti…” bu ülkenin ihtiyacı olan insan kaynağının apaçık göstergesidir.

Son darbe girişiminden sonra İmam Hatiplerin önemi bir kat daha arttı.

Bu ülke, geylere, kürtajcılara, solculara, kemalistlere bırakılamayacak kadar önemli bir ülke.

Darbe kalkışmasının olduğu an Kemalist-Solcu medya ve partilerin yarım ağız darbe kınayışlarını, ağzı açık mal mal olaylara bakışlarını, kurbanlık koyun gibi şok getiren büyülenmiş hallerini, hiç bir tedbir ve öneri getiremeyişlerini, var olan tüm parti, kurum ve derneklerinden hiç bir tepki gelmemesi hep birlikte gördük.

Bırakın darbecilere engel olmayı her zaman ki kendini beğenmiş toplum mühendisi halleriyle darbecilere toz kondurmaksızın darbecilere engel olan halkı, terörist ilan etmelerini asla unutmayacağız.

Bundan sonra Kemalistler sakın ha sakın sokağa oraya buraya çıkıp da millete “Atatürk olmasaydı…” diyen nutuklar çekmesin!

Darbeci FETÖ’nün yok edilebilmesi için OHAL kararıyla birlikte demokrasiden taviz vermeden önlemler alındı.

Devlete sızan tüm FETÖ’cüler tazminatsız işten atılacak; dernek ve vakıfları kapatılacak; mallarına tedbir konacak; jandarma genel müdürlüğe dönüştürülecek; askeri okullar Milli Eğitim’e bağlanacak…

Bu arada sızan bilgilere göre TSK’ya personel alımındaki kaynak kısıtlaması (imam hatip mezunları) kaldırılacak ve İmam Hatipler TSK’ya alınacak. 

Geç bile kaldınız…

Şimdiden hayırlı olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here