Aka-der sivil insiyatif hareketi, Halep’ te yapılan katliamları protesto ederek bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın tam metni şöyle:

adsizass                   DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

Bugün Halep’te tarihin en büyük soykırımı ve katliamı yapılmaktadır. Tarihin bu kadim şehri  ve medeniyet havzası olan Halep; bugüne kadar görülmemiş bir katliamla karşı karşıya.Savaştan önce 5 milyon nüfusu olan bu şehir, bugün bir hayalet şehrinden ibaret.Kalanlar içinde ölüm çemberi iyice daralmış durumda. Bütün yollar zalim Esed tarafından kapatılmış durumda.Bir yanda zalim Rusya,bir yanda Mezhepçi  İran ,Bir Yanda Zailm Esed ve Amerika;Özellikle  kadın ve çocukları acımasızca uçaklardan atılan bombalarla katletmektedirler. Hastaneler vurulmuş yemek için hiçbir malzeme yok.Kışın soğuğunda sığınılıcak bir yerde yok.Batılı sömürgeci güçler Suriyede,Halepte çıkarları olmadığı için,Halepte ki katliama seyirci kalmaktadırlar. Adı Müslüman Ülkeler ise üzerilerine ölü toprağı serpilmiş bir vaziyette, yaşanan bu katliama bir utanç haliyle ses çıkarmamaktadır. Sadece yaşanan katliamı seyrediyoruz.

Ey insanlık daha ne zamana kadar Rusya,Mezhepçi  İran ve Esed Rejimi bu mazlum halkı katledecek.Hani Müslümanlar bir tarağın dişleri gibiydi.Birinin canı yansa diğerinin de canı yanardı.Ne oldu size ey dört duvar arsındaki Müslümanlar neden hala uyanmıyorsunuz.Şunu bilin ki emperyalistler için bu gün Hale, yarın Antep.Bugün başta ABD ,Rusya  Avrupa top yekün Müslüman coğrafyasına savaş açmış durumda.Bu savaşın hedeflerinden biriside Türkiye. Batıllılar şunu çok iyi biliyorlar ki bölgenin kolu kanadı Türkiye.Bizi de darbelerle, ekonomik risklerle ,müzakerelerden çıkarmakla tehdit ediyorlar.Amaç son kale Türkiyeyi de güçsüzleştirip Ortadoğu coğrafyasını  yok hükmüne çekmek.Ey insanlık; yeniden uyanma vakti  geldi ve yeniden birlik olma zamanı.İşte Halep; Halebi ve insanlığı  yeniden ayağa kaldırma zamanı.Eğer bu zulümlere dur demezsek ,her gün bir başka coğrafyada  Müslümanlar zulüm görmeye devam edecek Arakan gibi.Sırada kim var kimler var bilinmiyor.Maalesef Halep biz Müslümanların duyarsızlığı arasında, insanlığın iflas ettiği bir yer oldu.İnsanlık dramının yaşandığı Halep düşmek üzere.Bu katiller şebekesi ;Esed,Rusya, İran ve ABD yi lanetliyoruz.Emperyalistler için ölümler ve zulümler sadece istatistikidir. İnsan hakları ise sadece batılılarındır.Bütün dünya bilsin ki ilk günden beri Suriye ve Halep direnişini destekleyen bizler bugünde aynı noktadayız.Ve Halepli kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.

Bu bilinçle bütün insanlara ve Müslümanlara şunu hatırlatmak istiyoruz.Bu gün Halep te Müslüman kardeşin katledilirken,şehirler bombalanırken,kadınlar çocuklar yok edilirken,sessiz kalırsan yarın sende aynı akıbete uğrayacaksın.Bu yüzden diyoruz ki zulme karşı sesini yükselt Halepli, Arakanlı kardeşine sahip çık.

Kamuoyuna saygıyla.

 

 

 

AKADEMİK EĞİTİMCİLER DERNEĞİ

BASIN AÇIKLAMASI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here