20140505_238562

Son zamanlarda artan olaylar nedeniyle, Türkiye’nin gündemine oturan çocuk istismarı haberleri insanları derinden etkiledi.

 Çocuklarının kendi ülkelerinde özgürce rahat hareket edemediğinden dert yakınan vatandaşlar, bu suça ceza olarak  idamı işaret etti. “Çocuk istismarının affı olamaz.” diyen Gaziantepli vatandaşlar, çocuk istismarı yapanların hak ettikleri cezayı almaları konusunda görüş belirtti.

Gaziantep sokaklarında görüşlerini aldığımız vatandaşlar, çocuk istismarına en büyük cezanın verilmesi gerektiğini dile getirdiler.

“İdam gelirse tüm halk büyük ders alır”

İdama karşı olmadıklarını belirten Şark Köşesi Ustası Zekeriya Özcan, “ Bir çocuğun canını acıtan canilerin ivedilikle idama çarptırılmasını istiyoruz. Ancak o zaman içimiz rahatlar. Çocukları öldüren ve kanlarına giren katillerin, ceza evlerinde nefes almaları doğru değil. İdam gelirse tüm halk büyük ders alır. Çocuklarımız da rahat nefes alır.” dedi.

“Dişe diş, göze göz”

İdam cezasının uygulamaya geçmesini isteyen Zeki Foto Halı İşletmecisi Mehmet Ali Altan, çocuk ölümlerinin artık önüne geçilmesini vurgulayarak, “ Bu milletten nasıl kanı bozuk insanlar çıkıyor ? Böyle mayası bozuk, çocuklarımıza el süren ve öldüren katillerin hakkı yine ölümdür. Dişe diş, göze göz. Öldürülen kişiler unutulmasın ki melektir. Biz burada kendi çocuklarımızı bir yere gidip gelmelerinde endişe duyuyoruz, korkuyoruz artık. Kendi çocuklarımız da endişeli. Çocuklarımız rahat ve hür şekilde gezecekleri ortam kalmamış.” diye konuştu.

“İdam getirilsin ki böyle pislikler yapılmasın”

“İdam cezası her olayda getirilmemeli” diyen Halıcı Abdullah Uç, “İdam cezası her ne kadar ülkenin geriye gittiğini gösterse de, bu açıdan bakılmamalı. Bu ölümlerle ve istismarla zaten ülkemiz çok geride bir ülke. Çocuğa istismar yapmak, hayvana istismar yapmak ve kadınlarımıza istismarların yapılması çok iğrenç ve gerici bir toplum göstergesidir. İdam getirilsin ki böyle pislikler yapılmasın.” şeklinde konuştu.

Diğer esnaflardan aldığımız görüşler de idam cezasının getirilmesinin olumlu olacağı yönde oldu. Bir çok esnaf ve vatandaş, çocuk istismarının affını olmayacağı konusunda ortak görüş noktasında birleşti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here