41658

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerimde bundan 1427 yıl önce belirtilen mucize yedi japon bilim adamını müslüman yaptı.

İnsan beyninde üretilen metalotionin(MT) adında bir madde vücudun sağlıklı ve dinç kalmasını sağladığı biliniyor. Bu maddenin kolesterolü düşürmesi, metabolizmayı canlandırması , kalbi güçlendirmesi gibi vücudun genç kalmasını sağlayan bir çok faydası var. MT insan vücudunda 15-35 yaş arası yavaş yavaş artar, altmış yaşında durana kadar üretimi yavaşlar. Bunun sonucu yaşlılık ve sağlık sorunları kendini gösterir.

Japon bilim adamları MT elde etmek için bir araştırma başlattı. Bu maddeyi sağlayacak tek kaynağın incir ve zeytin olduğunu buldular. İncir ve zeytin ayrı ayrı kullanıldığında vücuda hiçbir faydası yoktur ,bu madde bir incir ve yedi tane zeytinin bir araya gelmesiyle elde edilmektedir. Araştırmayı yürüten Japon bilim adamlarının da Müslüman olmasını sağlayan mucize yüce kitabımız Kuran-ı Kerimde bundan 1427 yıl önce belirtilmiştir. Kuranda bir yerde incirden yedi yerde de zeytinden bahsedilmektedir, buda günümüzde yapılan araştırmaların doğruluğunu ortaya koymaktadır.

Gençlik hormonu diye de adlandırabileceğimiz bu maddenin keşfedilmesi ve Kuran’da da bunun açıkça gösterilmesi yedi tane Japon bilim adamının Müslüman olmasına vesile olmuştur.

 

Editör : Sibel Tunç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here