2014 yılının Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıklı Yaşam ve Hareket yılı ilan edilmesi nedeniyle Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla her hafta farklı kurumlarla yürüyüş gerçekleştirileceği bildirildi. Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yürüyüş etkinliklerinin ilki, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.
Kavaklık Parkı’nda bir araya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları, sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla yaklaşık 2 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen etkinliğe Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, Gaziantep Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tanrıverdi ve kurum çalışanları katıldı. Kavaklık Parkı’ndaki yürüyüş alanında yaklaşık 2 kilometre yürüyen kurum çalışanları, daha sonra başlangıç noktasına gelerek su içti. Etkinliğe katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarına ‘adımsayar’ hediye edildi.
Etkinlikle alakalı bir konuşma gerçekleştiren Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, 2014 yılının Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıklı Yaşam ve Hareket yılı ilan edilmesinin ardından yurt genelinde sağlıklı yaşama dikkat çekmek amaçlı etkinlikler düzenlendiğini belirtti. Kavaklık Parkı’nda, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte de sağlıklı yaşama dikkat çekmeye çalıştıklarını kaydeden Aladağ, vatandaşlara seslenerek tüm vatandaşları sağlıklı yaşama davet etti.
Vali Yardımcısı Aladağ’ın ardından konuya ilişkin bir konuşma yapan Gaziantep Gıda Tarım ve Hayvancılı İl Müdürü Mehmet Karayılan ise gerçekleştirilen etkinliğin insanların kafasında bir soru işareti oluşturarak amacına ulaşacağını ümit ettiğini belirtti.
Gaziantep Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tanrıverdi de Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan projeyi gerçekleştirilen etkinliklerle devam ettirmeye çalıştıklarını belirtti. Tanrıverdi, sağlıklı yaşama dikkat çekmek adına gerçekleştirilen yürüyüş etkinliklerinin her hafta farklı kurumların çalışanlarının dahil edilerek devam edeceğini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here