Nizip Devlet Hastanesi’nde servislerdeki tüm odalara birer Kur’an-ı Kerim, seccade ve tespih dağıtıldı. Hastalar ve hasta yakınları yapılan uygulamayı memnuniyetle karşılayarak hastane yönetimine teşekkür ettiler.

Nizip Devlet Hastanesi Başhekimi Ümit Görgülü ve Hastane Müdürü Abdulkadir Erdoğan, odaları gezerek konuyla ilgi hastaların memnun olup olmadığını sordu. Yapılan çalışmanın ve hastanede yürütülen diğer çalışmaların gurur verici olduğunu ifade eden hastalar ise, hastane yönetimine teşekkür ettiler. Hastanelerin, hasta ve hasta yakınları açısından zor ve stresli zaman geçirdiği yerler arasında yer aldığına vurgu yapan Başhekim Ümit Görgülü, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sağlık hizmetinin yanı sıra hastalarımız ve yakınları, ziyaretçilerimiz ve çalışanlarımız ibadetlerini rahatça yapabilmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle hastane yönetimi olarak gelen talepler üzerine hayırsever işadamımızın da vesile olması ile uygun hastan ve personel odalarımıza Kur’an-ı Kerim ve meali, seccade ve de tespih konuldu. İnşallah yapılan bu hayır ile vatandaşlarımız ve de çalışanlarımız ibadetlerini daha rahat yapabilecekler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here