5982950917.06.2015124256gaziantepgunes

Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçe genelinde çölyak hastalığı bulunan 183 kişiye, 9 kilodan oluşan glutensiz un dağıtımı gerçekleştirildi. Un yardımını alan çölyak hastaları, kendilerine yapılan desteklerden dolayı Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini iletti.

183 ÇÖLYAK HASTASINA GLUTENSİZ UN DAĞITIMI YAPILDI

Her 3 ayda bir glutensiz un dağıtımı yapan Şehitkamil Belediyesi, Haziran ayı içerisinde de tespit edilen 183 çölyak hastasına 9 kilodan oluşan glütensiz un dağıttı. Sabahın erken saatlerinde Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası’na gelen aileler, sırasıyla unlarını aldı. Glutensiz un yardımı alan çölyak hastası Ömer Toprak, “4 yıl önce çölyak hastası olduğum tesisi konuldu. Bu hastalıkla birlikte glutensiz undan başka yiyecek yiyemiyorum. Tatlı, şekerli, tuzlu, ve benzeri ürünleri tüketemiyorum. Glutensiz una her zaman ihtiyacımız var, ancak pahalı olduğu içinde zaman zaman sıkıntı yaşıyorum. Bu konuda Şehitkamil Belediyesi bizlere her zaman destek veriyor. Her 3 ayda bir 9 kilodan oluşan glütensiz un paketi yardımında bulunuyor. Bugün de geldik glütensiz unumuzu aldık. Belediyemizin bu tür desteklerini sık sık yapmasını istiyoruz. Bu yardımlarından dolayı Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve buradaki tüm yetkililere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“BAŞKANIMIZ MAĞDUR İNSANLARIN İHTİYACINI KARŞILIYOR”

Çocuğu için glutensiz un almaya gelen Mustafa Polatkul ise, “Benim bir çocuğum yaklaşık 5 yıldık çölyak hastalığını yaşıyor. Yediği ürünler Gaziantep’te bulunuyor anca çok pahalı fiyata satılıyor. 3 ay önce yine Belediyemiz tarafından 9 kilo un dağıtımı yapılmıştı. Çok şükür 3 ayın sonunda yine bugün yardım yapılıyor ve bizlerde çocuklarımız için bu yardımdan aldık. Verilen yardımlar 3 ay boyunca çocuğumuza yetiyor. Gerçekten Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu mağdur insanların ihtiyacını karşılıyor. Bunun için Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum ve çalışmalarının devamını diliyorum. Bu yardımların da böyle devam etmesini istiyorum” diye konuşu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here