SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “İnsanların hayali olmadan herhangi bir şeyin sonu gelmez ve gerçekleşmez. Bizim hayalimiz gerçekleşti” dedi.

SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri için Özel Sani Konukoğlu Hastanesi B Blok’ta düzenlenen ‘Beyaz Önlük Giyme’ törenine katıldı.

Sosyal sorumluluk anlayışıyla SANKO Üniversitesi’ni kurduklarını belirten Abdulkadir Konukoğlu, hayalini kurduğu üniversitenin hizmet vermeye başlamasının mutluk verdiğini dile getirdi.

Tören sonrasında açıklamalarda bulunan Abdulkadir Konukoğlu, duygularına ilişkin şunları söyledi:

“Bu duyguyu tarif etmek mümkün değil ancak yaşanılanı görüyorsunuz. İnsanların hayali olmadan herhangi bir şeyin sonu gelmez ve gerçekleşmez. Bizim hayalimiz gerçekleşti. Bundan sonraki hayalimiz ileride daha büyük bir üniversiteye doğru gidebilmektir. Bizim ana gayemiz sosyal paylaşım ve Gaziantep tıbbının, Gaziantepkaynaklı olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sağlığını sadece biraz daha yukarı çekebilmek. Türkiye vatandaşının hastalığında rahat gidebileceği hastaneler ve rahat gidebileceği doktorlar yetiştirmek istiyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz. Ana gayemiz halkımızın sağlığının daha iyiye doğru gitmesidir.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here