Dersaadet’in giriş kapısı: TOPKAPI belgeselin galası “muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti”. Ha bunu söyleyen ben değilim, gelenlerin, görenlerin düşüncesi.
Aziz mi aziz çok muhterem Mollamız sanırsam bu yazdıklarımı okuyacaktır. Laf atıp duruyor. Görsün bakim analar ne evlatlar doğuruyor.
Efendim, aziz ve çok muhterem mollamıza bu laflar yeter. İşimiz var, fazla söyletmeden icraatın içinden haber verelim, yani içine girelim.
Yoğun bir çalışma neticesinde yapmış olduğumuz belgeseli meraklısına arz etmiş oluyoruz. Belgeselin hazırlığından öte Gala’nın hazırlığında yaşadığımız zorluklardan bahsetmek lazım galiba. Ama olan oldu, sonuçta Gala da muhteşem geçti. Orada bulunup yada telefonla arama zahmetinde bunun ve tebriklerini sunan tüm dostlarımıza muhabbetlerimi arz ederim.
Aslında bu bir teşekkür yazısı. Diğer bir yazı daha var onu da kimsenin morali bozulmasın, o güzelim Gala’ya gölge düşürmesin diye buraya yazmayalım.
Öncelik bu Belgeseli gerçekleştirmemizde bize lokomotif olan, Güneydoğu’nun medarı iftiharı,  kültür ve sanatımıza yön veren aktörlerin başında gelen Genel Müdürümüz Sayın Nevzat Bayhan’a sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.
Efendim, “Saygıdeğer Genel Müdürüm, bize güvendiniz. Ve sizin güveninize layık olmaya çalıştık. Bunu başarabildiysek ne mutlu. Bütün ekip arkadaşlarım adına sizlere teşekkürlerimi bir daha arz ediyorum, lütfen kabul buyurun.”
Gala’da kürsüye çağrıldığımda söyleyeceğim o kadar söz vardı ki, oraya çıkınca hiçbir şey kalmadı. Sadece Ayşegül Hanım’ın Kültür A.Ş. ailesi sözü aklımda kalmıştır. Neyse orada söyleyeceklerimi burada rahat rahat söyleyeyim bari.
Sayın Genel Müdürüm
Sayın Yönetim Kurulu Üyelerimiz
Sayın Halk Ekmek Genel Müdürüm
Kıymetli misafirler
Sevgili çalışma arkadaşlarım
Hoş geldiniz.
Bu havada, bu saatte zahmet edip de geldiniz ve bizleri yalnız bırakmadınız. Çok teşekkür ediyorum.
Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın sunduğu imkânlar, Genel Müdürümüz Sayın Nevzat Bayhan’ın yol göstericiliğinde başladığımız projeyi, şimdi siz sayın misafirlerimizin takdirlerine sunmanın heyecanı içerisindeyim.
Bu süreçte fikirleri, destekleri ve yardımları ile benimle birlikte olan bütün arkadaşlarıma huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.
Kültür A.Ş. ailesi olarak daha güzel projelerle tekrar birlikte olmayı ümit eder, iyi seyirler dilerim.
Ne iyi ettiniz de geldiniz Efendim.
Tekrar hoş geldiniz. 
Gerçekten o havada, soğuğa rağmen bizzat teşrif ederek bizleri onurlandıran bütün misafirlerimize sonsuz teşekkürler.
Dersaadet’in giriş Kapısı:TOPKAPI Belgeseli’nin Gala’sında aramızda bulunan ve bizleri yalnız bırakmayan  İBB iştirakler Daire Bşk. Yrd. Sayın Ali İhsan Öztürk’e, Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Nadya Taşel’e, Sayın Muhittin Gemici’ye, Sayın Muzaffer Doğan’a; Halk Ekmek Genel Müdürümüz Sayın Salih Bekâroğlu’na, İSKİ Daire Başkanı Yusuf Tosun, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Hasan Suver’e, TOGEM Başkanı Sayın Saadet Gülbaran’a, SESAM Başkanı Sayın Yilmaz Atadeniz’e, Eski YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halis Ayhan’a, Fatih Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Gümüşkılıç’a, Fatih Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mahmut Kaplan’a, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Sayın Prof. Dr. Abdullah Uçman’a, Kadir Has Üniversitesi’nden Sayın Eda Çağlar’a Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Haltercimiz Halil Mutlu’ya, Yönetmen Ruhi Karasu, Hilal TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Sarıhan’a, Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Yaşar İliksiz, Fatma Özdemir’e, Ersin Çelik’e, Özgün Duruş Gazetesi’nden Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek’e, Genel Koordinatör Davut Güler’e, Haber Müdürü Yaşar Yeşil’e, Yazı İşleri Müdürü Ahmet Demir’e ve davetlilerimizi tekrardan saygı ile selamlıyorum.
Sayın Mollamız bunları görür de “imana” gelir herhalde demi.
Mollama da hürmetlerimi arz ederim kabul buyururlarsa.

29.01.2011

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here