Türkiye Yazarlar Birliği Gaziantep Şubesi kuruldu

Türkiye Yazarlar Birliği Gaziantep Şubesi kuruldu

Türkiye Yazarlar Birliği Gaziantep Şubesi kuruldu

Eyyüp BURUN/ GAZİANTEP, (DHA) – TÜRKİYE Yazarlar Birliği (TYB)’nin 13’üncü şubesi Gaziantep’te kuruldu. Şube Başkanı Mustafa Yıldız, TYB olarak kent kütüphanesi kurmak için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

TYB Gaziantep Şubesi yönetimi, düzenlenen toplantıda basınla bir araya geldi. Şube Başkanı Mustafa Yıldız, TYB’nin 13’üncü şubesinin Gaziantep’te açıldığını ifade ederek TYB hakkında bilgiler verdi. Birliğin Türkiye’nin en saygın meslek kuruluşlarından birisi olduğunu söyleyen Yıldız, şöyle konuştu:

“TYB 1978’den bu yana Türkiye’de çok önemli faaliyetler yapmayı sürdürüyor. Ben hem arkadaşlarım adına hem TYB adına şubemizin hayırlı olmasını diliyorum. Kent için önemli faaliyetler yapmayı planlıyoruz. Okuma yazmayı toplumun bütün damarlarına yaymak istiyoruz. Örnek uygulamalar yapmayı planlıyoruz. Cami kitaplıkları gibi, apartman kitaplıkları gibi örnek uygulamalar yapmayı planlıyoruz. Tabi en önemlisi TYB’nin belki de burada ki en önemli işlevlerinden birisinin bir şehir kütüphanesi oluşturmak olduğun düşünüyoruz. Gaziantepli alim ve yazarların, alimlerin, entelektüellerin ve bilim adamlarının geçmişten bugüne yazdığı kitapların yer alacağı bir şehir kütüphanesine ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bu şehrin kimliğine katkı sağlayacak bir proje olacak. İnşallah arkadaşlarımızla el birliği içinde ilgili kurumlarla da gerekli görüşmeler yaparak böyle bir şehir kütüphanesi kurmayı planlıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here