xpttye-gaziantepli-burokrat-bozgeyik-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.HhNP8MWVcd

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kuruluşunda bir süre müsteşarlık yaptıktan sonra görevinden ayrılarak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Danışmanlığına getirilen Kenan Bozgeyik, Türkiye’nin en büyük kuruluşu olan PTT Genel Müdürlüğü ile PTT Bank’ın yönetim kurulu başkanlığına sürpriz bir şekilde getirildi. PTT Genel Müdürlüğüne atanan Kenan Bozgeyik, daha önce sırasıyla Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı yaptıktan sonra eski Başbakan ve şimdiki Cumhurbaşkanı REcep Tayyip Erdoğan tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarlığına getirilmişti. Bozgeyik buradaki görevinden ayrılarak 4 yıldan bu yana Başbakanlık Başdanışmanlık görevini yaptığı belirtildi.

Kenan Bozgeyik kimdir?

Sayın Kenan Bozgeyik, 1966 yılında Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep’de tamamladı. 1988 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu.

Mesleğe 1988 yılında Konya Yem Sanayi’nde başladı. Yem Sanayi Genel Müdürlüğü’nde müfettiş yardımcılığı ve müfettişlik yaptı. Çevre Bakanlığı’nda müfettiş, TBMM’de danışman ve yine Çevre Bakanlığı’nda bakan danışmanı olarak görev yaptı.

2003-2008 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Başkanlığı görevlerinde bulunan Sayın BOZGEYİK, 2008-2011 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevinde bulundu.

18 Ağustos 2011- 02 Haziran 2012 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüttü.

Başbakanlık Müşaviri görevindeyken, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan Sayın BOZGEYİK 31 Mart 2016 tarihi itibarı ile yeni görevine başladı.

İngilizce bilen Sayın BOZGEYİK evli ve beş çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here