Gaziantep’te hayırsever Ökkeş Çıldır, 18 derslikli ortaokul yaptırmak için Vali Erdal Ata ile protokol imzaladı.

Gaziantep’te yürütülen ‘Bir tuğla da sen de koy’ ve ‘Bir okul bin gelecek’ kampanyaları kapsamında Almanya’da işçi olarak çalıştıktan sonra emekli olarak, kesin dönüş yapan ve memleketi Gaziantep’e yerleşen Ökkeş Çıldır, gurbette yaptığı birikimle aldığı arsayı satarak isminin yaşatılması için, ‘Osmangazi Mahallesi’nde 18 derslikli Ökkeş Çıldır Ortaokulu’ yapımı için protokol imzaladı. Valilikte düzenlenen törene, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, hayırsever Ökkeş Çıldır katıldı.

Törende konuşan Vali Erdal Ata, göreve geldikleri günden bugüne çok sayıda yeni derslik yaptırdıkları belirtti. Düzenledikleri kampanya kapsamında 80’inci okul protokolünü imzaladıklarını ifade eden Vali Ata, Bu güne kadar bu imza sayısını 100ün üzerine çıkarabilirdik ama okul yaptıracak arsa bulmakta zorluk yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde gerek kentsel dönüşümde, gerekse yeni imara açılacak alanlar içine ayrılacak kısımlarla bu sorunun çözüleceğine inanıyorum. Ben Ökkeş Bey’e çok teşekkür ediyorum, yurt dışında çalışıp yaptığı birikimle aldığı arsaya satarak 18 okullu derslik yaptırmak için bize başvurdu. Bugün şehrimizde ve ülkemizde o kadar zengin var ki, bu hayır işlerine o kadar çok itibar etmiyorlar. Onun yaptığı davranış maddi durumu iyi olan herkese iyi örnek teşkil etsin diye konuştu.

Vali Ata’nın ardından söz alan Ökkeş Çıldır ise yaptığı hayırdan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, İnşallah okulun yapılarak açılışını görmeyi de Allah’ın bize gösterir diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Vali Erdal Ata ve hayırsever Ökkeş Çıldır arasında protokol imzalandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here