Tatlici-dukkanina-numarator-koydu-1451893766-12149554621

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan ve soğuktan etkilenmeyen hayvanlar karın tadını sürerken, soğuk havaları sevmeyen hayvanlar ise klima ve ısıtıcılarla ayarlanan belli sıcaklıktaki kafes ve odalarda tutuluyor.

Gaziantep’te uzun süre sonra ilk kez yağan kar yağışı, kentte insanları olduğu kadar hayvanat bahçesindeki hayvanları da sevindirdi. Hayvanat bahçesindeki ayı, aslan, kaplan, puma, vaşak, kurt, sırtlan gibi karı seven hayvanlar gün boyu karın içinde gezip, yuvarlanıyor. Karda oynayarak keyfini süren hayvanlar, kapalı bulunan kafeslerine girmek istemiyor. Kış mevsiminde enerjisi yüksek özel besinler verilen hayvanlar, yemeklerini bile kafesin dışında yiyor. Hayvanlar, hayvanat bahçesinin kış ziyaretçilerine de kendilerini gösteriyor.

Soğuk havalardan etkilenen deve, fil, maymun gibi sıcak mevsimlerde yaşamaya alışkın hayvanların kafes yada odaların sıcaklıkları klima ve ısıtıcılarla belli sıcaklıklara çıkarılıyor. Sıcaklığın korunduğu odalarda barınan hayvanların yiyecekleri ise yine kış menüsüne göre hazırlanıyor.
Hayvanların olumsuz kış koşulların etkilenmemesi için tüm tedbirlerin alındığını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, sağlıkları için her türlü temizlik ve beslenmelerinin de düzenli olarak takip edildiğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here