ee7a38f5b8bb2d307a4323d1eaec3e42

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye’nin her ilinden ziyaretçi ağırlarken, yurtdışından da özellikle Ortadoğu ülkelerinin tercih ettiği mekanların başında geliyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Özsöyler,  yaptığı açıklamada, Gaziantep Hayvanat Bahçesinin açıldığından itibaren ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla girişlerin bir gün ücretsiz yapıldığını belirten Özsöyler, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü girişlerin ücretsiz olmasıyla bir günde 56 bin 500 kişiyi ağırladık. Hava sıcaklıklarının artmasıyla özellikle hafta sonları onbinlerce ziyaretçi ağırlıyoruz” dedi.

Özellikle fok gösterileri, Safari Parkı, fil, su aygırı, kuş kafesi ve akvaryumun yoğun ilgi gördüğünü anlatan Özsöyler, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hayvanat bahçelerinde insanlar genellikle hayvanlara uzaktan bakma imkanı bulur. Ama bizdeki durum farklı. Safari Parkımız aracılığıyla insanlar hayvanlarımızla iç içe vakit geçiriyor. Öte yandan ata binme alanlarımız mevcut. Burada çocuklar ata biniyor, farklı bölgelerde hayvanlara dokunabiliyor. Bu da çocukların farklı deneyimler yaşamasını sağlıyor.”

HAYVANAT BAHÇESİNE 4 AYDA 650 BİN ZİYARETÇİ

Öte yandan 300 türde 7 binden fazla hayvana ev sahipliği yapan Gaziantep Hayvanat Bahçesini 2016 yılının ocak ayından itibaren yaklaşık 650 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2001’de hizmete açılan hayvanat bahçesine gelen ziyaretçiler, geniş bir alana yayılan arazide özel turlarla hemen her türden hayvanı görme fırsatı buluyor.

Açıldığı günden bu yana büyük küçük herkesin ilgisini çeken hayvanat bahçesinin 1 milyon metrekarelik alana sahip. Kurulduğu ilk yıllarda 650 bin civarında ziyaretçi sayısına ulaşan hayvanat bahçesi, şimdilerde ise yıllık ziyaretçi sayısı milyonla ifade edilir hale geldi.

Geçen yıl 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen, Safari Parkı ve fok evinin de açılmasıyla ziyaretçi sayısında artış gözlenen Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bu yıl ise 3 buçuk milyon ziyaretçi hedefliyor.

Gaziantep halkının yanı sıra çevre illerden de çok sayıda kişiyi ağırlayan hayvanat bahçesi, başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Rusya’dan gelen turistlerdende yoğun ilgi görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here