90667496229.05.201585715gaziantepgunes

AK Parti’nin Gaziantep’e yapacağı 12 dev projenin tanıtımı yapıldı. Gaziantep’te 12 milletvekiline de talip olan AK Parti’de Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Abdülhamit Gül’ün anlatarak tanıttığı projeler arasında ulaşım, sağlık, eğitim, sosyal ve sportif yaşam gibi birçok konuda 12 dev yatırım yer alıyor.

Gül, Gaziantep’e uluslararası yeni bir havalimanı ve hızlı tren müjdesi verdi. Proje tanıtımı esnasında salondaki katılımcılar Gül’e karşı büyük bir sevgi gösterisinde bulundu.  Salonda, projede de milletvekillerinde de 12’den vuracağız esprileri yapıldı. AK Parti’nin Gaziantep’te yapımına başladığı ve yapılması için adımlar attığı 12 dev projenin tanıtımı Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül tarafından tanıtılan projelerin tanıtım toplantısına Maliye Bakanı Mehmet Şimşek katılamadı. Mehmet Şimşek’in çocuğunun rahatsızlığından dolayı toplantıya katılamadığı belirtildi.

DİLLENDİRİLMEYEN KONULAR DA VAR

Hızlı trenin Gaziantep’e getirilmesi, bin 875 yataklı şehir hastanesi, yeni bir uluslararası havalimanı, 100 bin kişiye istihdam sağlayacak yeni OSB yapımı ve Amanos Dağlarına açılacak tünellerle Akdeniz’e ulaşımın kısalması ve kolaylaştırılması gibi önemli konuların bulunduğu 12 dev projeyi teker teker anlatan Abdülhamit Gül, “AK Parti, bu millete olan aşkıyla Ferhat gibi dağları delecek kadar sevda dolu bir partidir” dedi.

1-100 BİN UCUZ KONUT

“Her şey Türkiye için, Her şey Gaziantep için” diyerek sözlerine başlayan Abdülhamit Gül, medeniyetler beşiği Gaziantep’in coğrafi konumu itibariyle doğu ile batının sentezi olduğunu dile getirerek kentin sürekli göç aldığını bunun da konut açığı gibi bazı sorunları beraberinde getirdiğini vurguladı. Bu sorunun çözülmesi için vatandaşa ucuz konut sunmaya yönelik bir proje geliştirdiklerini söyleyen Gül, “Bu şehirde 10 yılda bir yaklaşık 1 milyon nüfus artışı gerçekleşiyor. Göçle beraber kiralar artıyor, konut sahibi olamayan vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Sorunu ve çözüm önerisini belirledikten sonra hemen 5. Organize Sanayi Bölgesinin hemen yanındaki 5,5 milyon metrekareden daha büyük bir arazinin, hazineden Büyükşehir Belesiyesi ve TOKİ’ye devrini sağladık. Buraya yapılacak 50 bin konutla inşallah kira fiyatları düşecek. Ayrıca OSB’lerde çalışan işçilerimizin ulaşım sıkıntısı giderileceği için ulaşım sorununa da önemli bir neşter vurmuş olacağız” ifadelerinde bulundu.

2-YENİ HAVALİMANI

Gaziantep’in yılda 2 milyon 500 bin yolcuyu havayolu ile taşıdığını dile getiren Gül, yeni bir havalimanı müjdesi verdi. Gül, bu konuyla ilgili olarak, “Şehrimizin her geçen gün hava yolcusu sayısının nüfusa ve büyüme hacmine de bağlı olarak artacağını biliyoruz. Hava yolu AK Parti ile birlikte halkın yolu oldu. Gaziantep’te havalimanında bir otopark sorunu var. Ulaştırma Bakanımıza görüşüldü. Buraya yeni ve uluslararası bir havalimanını en yakın zamanda kazandıracağız” şeklinde konuştu.

3- GAZİANTEP SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK

Gaziantep’in bir sağlık merkezi üssü olacağını da söyleyen Gül, “Bin 875 yataklı şehir hastanesi projemiz var. Bu hastane en önemli gündemlerimizden biriydi. Danıştay hükümetin yerine geçer gibi davrandı ve geciktirdi. Karataş’a yapacağız bu hastaneyi. Çünkü buraya her şehirden bu hastaneye ulaşım daha kolay. Bu hastane ile Gaziantep’te yeni sektörler ve istihdamlar ortaya çıkacak” diye konuştu.

4- PERİLİKAYA HASTANESİ TAMAM

Perilikaya Hastanesi ile ilgili her türlü işlemin tamamlandığını söyleyen Gül, “Haziran 1 itibariyle kazmayı burup bu hastanenin yapımına başlıyoruz. Bu da modern bir hastane olacak. şehrimizin ve doğu bölgesinin hastane ihtiyacı böylece giderilmiş olacak. Gaziantep’teki mevcut hastanelere de 500 yatak ilave edilecek. Kimse hastanede sıra bulma kaygısı taşımayacak ve sağlık ihtiyaçlarını rahatça giderecek” şeklinde konuştu.

5-HIZLI TREN YOLA ÇIKTI

Hızlı trenin Gaziantep’e geleceğini müjdeleyen Gül, “Buradan Osmaniye, Adana, Mersin, Karaman, Konya ve İstanbul’a gidecek hızlı tren Gaziantep’e geliyor. Bununla ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı. Dünyada 8 şehirde olan hızlı tren Gaziantep’e geliyor. Buradan Mevlana’ya selam vermeye, Hacı Bayram’a selam vermeye, oradan Fatih Sultan Mehmet’e selam vermeye rahat bir şekilde gidilecek. İstanbullular da şehrimize gelerek turizm potansiyelini üçe ve beşe katlayacaklar” ifadelerinde bulundu.

6- GAZİRAY GELİYOR

Bir diğer projenin Gaziray olduğunu aktaran Gül, “Gaziray, 25 kilometre ve 17 istasyonla Gaziantepli hemşerilerimizin hizmetine girecek. İstasyonlar çok büyük bir maliyet tutuyordu ama büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ben onu üstlenirim dedi. bu proje ile birlikte günlük 100 bin yolcu taşıyacağız. Ulaşım sorunumuz çözülecek ve yakıttan tasarruf edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

7- AMANOS DELİNECEK

Amanos Dağı’nı delerek Akdeniz’e Gaziantep’in açılacağını kaydeden Gül, “Bu proje ile 12 gidiş, 12 geliş olmak üzere toplam 24 kilometrelik bir tünel açacağız. Bolu tünelini yıllarca hiçbir hükümet açamadı. Ancak ak parti geldi ve yaptı. Ak parti bu millet aşkıyla Ferhat gibi dağları dele dele hizmet etme sevdalısı bir partidir. O yüzden Amanos’u deleceğiz ve Gaziantep’in limana olan mesafesini 110 kilometreye indireceğiz. Bu da ticari, sanayi ve taşımacılık açısından şehrimizi rekor düzeye ulaştıracak” ifadelerine yer verdi.

8- 100 BİN KİŞİYE İŞ MÜJDESİ

Gaziantep’te işsizliğin yüzde 6,5 olduğunu belirten Gül, “Hiçbir işsiz gencimiz kalmasın diye çalışmalara devam ediyoruz. Bu çerçevede Gaziantep’in 9 olan organize sanayisine Şahinbey-Polateli Organize Sanayi bölgesi2ni kazandıracağız. Bu proje ile 100 bin vatandaşımıza iş imkanın sağlamış olacağız” dedi.

9- EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Gaziantep’te eğitim seferberliği başlattıklarını açıklayan Gül, “Gaziantep’te eğitimle ilgili AK Parti hükümeti çok büyük katkılarda bulundu. AK Parti öncesinde derslik başına düşen öğrenci sayısı 61’di. Şimdi ise bu sayıyı 33’e indirdik. Ama biz Gaziantep’in sürekli göç aldığını göz önünde bulundurarak şimdi şehrimize 5 bin yeni derslik daha yapacağız. Bunun için de kolları sıvadık” ifadelerinde bulundu.

10- UCUZ VE TEMİZ SU

Büyükşehir Belediyesi’nin Düzbağ Projesini hayata geçirmek üzere olduğunu dile getiren Gül, “Bizim amacımız vatandaşımızın ucuz ve kaliteli bir su içmesi. Düzbağ Barajı’ndan şehrimize 500 milyon TL’lik bir yatırım ile milletimize daha temiz ve daha ucuz su içme imkanı sunacağız” şeklinde konuştu.

11- YENİ SPOR SALONU

Gaziantep’e yeni bir spor salonu yapılacağını açıklayan Gül bu konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Gençlerimiz uyuşturucu bağımlısı, madde bağımlısı olmasın diye şehrimize 5 bin kapasiteli yeni bir spor salonu yapıyoruz. Kentimize yakışacağını düşünüyoruz ve gençlerimiz için güzel bir proje olduğunu düşünüyoruz.”

12- 3 BİN KİŞİLİK KONGRE MERKEZİ

3 bin kişilik yeni bir kongre merkezinin de Gaziantep’e kazandırılacağını açıklayan Gül, “Bu proje ile birlikte Gaziantep’imizin tanıtımına, kültürüne, turizmine çok önemli bir katkı sağlamış olacağız. Kongre merkezimiz dünyanın en önemli kongrelerine ev sahipliği yapacak” diye konuştu.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Projelerin Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulunan Gül, şu ifadelere yer verdi: “Bu hizmetlerin hepsi Gaziantep’imize hayırlı uğurlu olsun. Bizim farkımız var. Biz yapacağız demiyoruz. AK Parti döneminde Gaziantep’e 15,5 milyar TL yatırım yapıldı. Onlar devam edecek. Çünkü onlar konuşur, AK Parti yapar.”

KURMAYLAR KATILIMCILARI SELAMLADI

Gül’ün projeleri tanıtmasından ve konuşmasının tamamlamasından sonra AK Parti’nin Gaziantep kurmayları hep birlikte sahneye çıkarak katılımcıları selamladı.

KİMLER KATILDI?

AK Parti’nin Gaziantep’teki 12 dev projesini tanıttığı toplantıya, Abdülhamit Gül’ün yanı sıra Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, Nejat Koçer, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl başkanı Eyüp Özkeçeci, Milletvekili adayları Serpil Kavrak, Menderes Karaduman, Yusuf Erdem Güzelbey, Hakan Tanrıöver, ilçe başkanları ile kadın kollarına ve gençlik kollarına mensup çok sayıda partili katıldı.

Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here