Her gün bir mahallede İftar programı düzenlendi

Her gün bir mahallede İftar programı düzenlendi

Halfeti Belediyesi tarafından uygulamaya konulan “Her Gün Bir Mahallede İftar” programı çerçevesinde ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede iftar programı düzenlendi.

 “Her Gün Bir Mahallede İftar” programı çerçevesinde Kadir gecesinde Hilalli mahallesinde iftar programı düzenlendi. İftar programında konuşan Halfeti Belediye Başkan Vekili Şeref Albayrak, programa katılan vatandaşların Kadir gecesini kutlayarak, “Bizler bu sene Halfeti Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak birlik ve beraberliğimizi artırmak, milletimiz devletle buluşmasını gerçekleştirmek için, kardeşliğimizi artırmak için ramazan ayı boyunca her akşam bir mahallemizde sofralarımızı vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Bu akşam da değerli Hilalli hemşerilerimizle beraberiz. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, daim eylesin.” Dedi. İftar programında konuşan Halfetililer Derneği Başkanı Mehmet Erdoğan da, ramazan ayında oluşan birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Halfeti Belediyesi tarafından uygulamaya konulan “Her Gün Bir Mahallede İftar” programı çerçevesinde ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede iftar programı düzenlendi. “Her Gün Bir Mahallede İftar” programı çerçevesinde önceki gün Hilalli mahallesinde iftar programı düzenlendi. Hilalli mahallesinde düzenlenen iftar programına; Halfeti Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Şeref Albayrak, Halfetililer Derneği Başkanı Mehmet Erdoğan, AK PARTİ Halfeti İlçe Başkanı Muzaffer Açar, daire amirleri, Hilalli Mahallesi Muhtarı Ali Tuncel, Hilalli mahallesi sakinleri ve çevre mahallelerden çok sayıda vatandaş katıldı.

SOFRALARIMIZI VATANDAŞLARIMIZLA PAYLAŞIYORUZ

Halfeti Belediyesi tarafından Kadir gecesinde Hilalli mahallesinde düzenlenen iftar programında konuşan Halfeti Belediye Başkan Vekili Şeref Albayrak, programa katılan vatandaşların Kadir gecesini kutlayarak, “Ramazan Ayı; bolluk, bereket ve kardeşliğin aynı sofra etrafında toplanan insanlarla artarak çoğaldığı rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Birlik ve beraberlik ayı olan, kardeşlik ayı olan, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazanı şerifiniz mübarek olsun. Bizler bu sene Halfeti Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak birlik ve beraberliğimizi artırmak, milletimiz devletle buluşmasını gerçekleştirmek için, kardeşliğimizi artırmak için ramazan ayı boyunca her akşam bir mahallemizde sofralarımızı vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Bu akşam da değerli Hilalli hemşerilerimizle beraberiz. Hilalli hemşerilerimizle aynı sofrayı paylaşmaktan ve bu kardeşlik ortamını paylaşmaktan çok mutluyuz. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, daim eylesin. Mübarek ramazan ayı ve Kadir gecesinin tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İftar programına katılan tüm Hilalli hemşerilerimizle teşekkür ediyorum” dedi.

OLMASI GEREKEN MİLLETİYLE BİRLİKTE VE BİR ARADA OLMAKTIR

Halfeti Belediyesi tarafından “Her Gün Bir Mahallede İftar” programı çerçevesinde Hilalli mahallesinde düzenlenen iftar programında konuşan Halfetililer Derneği Başkanı Mehmet Erdoğan da, ramazan ayında oluşan birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek “Mübarek ramazan ayında bütün ülkeye birliği sağlayacak ortam bu ortamlardır. Allah birliğimizi ve beraberliğimiz bozmasın. Olması gereken devletiyle, milletiyle birlikte ve bir arada olmaktır. Her zaman ilçemize hizmet aşkıyla dolu ve milletini seven kaymakamları nasip etsin. Programa katılan tüm vatandaşların mübarek Kadir gecesini kutluyorum” diye konuştu.

BİRLİK BERABERLİK ÖNEMLİ

Halfeti Belediyesi tarafından “Her Gün Bir Mahallede İftar” programı çerçevesinde Hilalli mahallesinde düzenlenen iftar programında konuşan Hilalli Mahallesi Muhtarı Ali Tuncel ise, birlik ve beraberliğin önemli olduğunu vurgulayarak iftar programını düzenleyen Halfeti Belediyesine ve katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Halfeti Belediyesi tarafından “Her Gün Bir Mahallede İftar” programı çerçevesinde Hilalli mahallesinde düzenlenen iftar programı edilen dualarından ardından sonra erdi.

Öte yandan 2 Aralık 2016’da gözaltına alınan DBP’li Halfeti Belediye Başkanı Mustafa Bayram’ın ‘terör örgütü üyeliği’ suçundan tutuklanmasının ardından 23 Aralık 2016’da Halfeti Belediyesine Şanlıurfa Valiliği tarafından ilçe Kaymakamı Şeref Albayrak vekaleten görevlendirilmişti. BAHRİ UÇAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here