20140529_094442

GAZİANTEP’TEN MİNİK ELLER YETİM KARDEŞLERİNE DESTEK İÇİN UZANDI

“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR”

GÖNÜL KAPILARINI YETİMLERE AÇTILAR

İHH (İnsani Yardım Vakfı) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalana protokol çerçevesinde yürütülmekte olan ve  İlköğretim ve lise düzeyindeki okullarda okuyan öğrencilerin katıldığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi  Var” kampanyası kapsamında Gaziantep İHH (İnsani Yardım Derneği) tarafından Gaziantep’teki Şehitkamil Bölgesinde kampanyaya etkin ve yoğun destek veren Şehitkamil ilçe mili eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara yıl sonu olması hasebiyle (Teşekkür Belgesi sunumu ve Plaket takdimi programları icra dildi.

Şehitkamil bölgesinde projeye katkı yapan 3 okulda düzenlenen  etkinliğe Şehitkamil İlçe Milli Eğitm Müdürü Mehmet yağcı. Şube müdürü Mustafa Durak ihh Gaziantep insani yardım derneği Yön. Kur. Üyesi ve Yetim Koms. Başk. Halil İnanç Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sevin. Yetim komisyonu üyesi Mesut DOĞAN ve diğer ihh üyelerinin katılımı ile beraber okul müdürleri, öğrencileri ve öğretmenlerin katılımı ile  gerçekleştirildi.

Şehitkamil bölgesinde yer alan Sani Konukoğlu İlkokulu, Servi  Erdemoğlu Ortaokulu ve Mehmet Hayri Akınal Kız Anadolu İmam Hatip Liselerinde yapılan plaket ve teşekkür törenlerinde konuşan Şehitkamil İlçe Millİ Eğitim Müdürü Mehmet YAĞCI; Bakanlığımız ve İHH arasında yapılan protokol çerçevesinde yürütülen bu projeye başından beri imkanlar dahilinde destek verdiklerini, bu proje ile: Çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas alan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası ile daha fazla yetime destek sağlanması ve yetim çocuklara yönelik yardımların yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini söyledi.

İHH Yetim Komisyonu Başkanı Halil İNANÇ ise etkinliklerde yaptığı konuşmalarda ”Kampanya ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli arkadaşları/öğrencilerimiz tarafından karşılanmasını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesi hedeflendiğini, bu projenin amacının ise tüm çocuklar için güzel bir gelecek düşleyen gençlerimizle ihtiyaç sahibi yetim çocuklarımızı bir araya getirmek ve bunların kaynaşmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Yine bu projeye katkı ve destekte bulunan başta tüm  minik öğrenciler olmak üzere, gençler, öğretmenlerimiz, okul yönetici ve Müdürlerimiz ve tüm Milli eğitim Yöneticilerine Yetimlere gönül kapılarınızı açtığınız için; İHH (İnsani yardım derneği )olarak en derin şükran ve teşekkürlerimizi sunar, gelecek yıl da bu projeye destek ve katkılarının artarak devam etmesi temennisi ile selamlıyorum. Unutmayalımki, ANCAK YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER.

20140529_092007

BİR YETİMİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜĞÜNÜZDE DÜNYALAR ONUN OLUR.

YETİMLERİN YÜZÜ SİZİNLE GÜLSÜN

DÜNYANIN YETİM ÇOCUKLARI SİZİNLE GÜLSÜN.   VESSELAM

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here