The logo of the Central Intelligence Agency (CIA) is seen at CIA Headquarters in Langley, Virginia, April 13, 2016. / AFP / SAUL LOEB (Photo credit should read SAUL LOEB/AFP/Getty Images)

Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Bölgede ABD tehlikesi büyük”

Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Bölgede ABD tehlikesi büyük”

 Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Suriye ve Irak’ta son yıllarda yaşanan olumsuz gelişmelerin tek sorumlusunun ABD olduğunu söyledi. Suriye’de IŞİD’in oluşmasında küresel güçlerin olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Terör örgütü IŞİD ele geçirdiği toprakları yine terör örgütü olan YPG’ye bırakmıştır. Bu tesadüf değildir” diye konuştu.

“IRAK-İRAN SAVAŞININ ARDINDA DA ABD VARDI”

Yaklaşık 10 yıl süren Irak-İran savaşında Amerika Birleşik Devletlerinin önemli rol oynadığını anlatan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, o günden bu yana ABD’nin kendi menfaatleri doğrultusunda bölgeyi dizayn etmeye çalıştığını anlattı. Erdoğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi;
“Özellikle Suriye’de yaşanan iç savaşta Türkiye bölgede uçuşa yasak bölge oluşturulması için yoğun gayret gösterdi. Bu öneriye ABD sıcak bakmazken Fransa öneriyi olumlu buldu. İşte bu sırada Fransa’da bombalar patlamaya başladı. Bu süreç normal bir süreç değildi. Bakın Türkiye’de yaşanan terör olaylarında da terör örgütleri ve uzantılarının bölgede ki gelişmelere paralel olduğu ortaya çıkacaktır. Bu anlamda bölgemizde küresel güçlerin istekleri doğrultusunda terör örgütlerinin hareket ettiği ortaya çıkmaktadır. İşte bu süreçlerde birlik ve beraberlik çerçevesinde tüm gücümüzle küresel güçlere karşı adımlarımızı atmakta kararlıyız.”

“HER TAŞIN ALTINDAN CIA ÇIKIYOR”

“Yaşanan terör saldırılarının ardından birileri çıkıyor ve farklı mesajlar veriyor. Ama bölgemizde yaşanan her saldırının öncesinde ve sonrasında her taşın atlından CIA’nın çıktığına şahit oluyoruz. Bu öyle bir noktaya geldi ki artık ABD bünyesinde yer alan CIA ve FBI farklı düşüncelerle ortaya çıkıyorlar ve birbirleriyle çelişmeye başladılar” şeklinde konuşan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, bölgemizi karıştırmak isteyen tüm güçlerle Türkiye’nin birlik ve beraberlik çerçevesinde mücadele etmeye devam ettiğini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here