BM yetkilileri iyi polis oynamaya devam ediyor. Sanki temenni makamı gibiler, her gelen iyi temennilerde bulunup gidiyor. Biz sizin ciğerinizi biliyoruz da. Neeeyse…
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Başkanı Mogens Lykketoft ve beraberindeki heyet, Gaziantep’in Nizip ilçesindeki konteyner kenti ziyaret etti.

BM heyeti konteynır kenti ziyaret etti

Suriyeli sığınmacıların yaşamını sürdürdüğü konteyner kente gelen Lykketoft, eşi Mette Holm ve beraberindeki heyet Dış İşleri Bakanlığı temsilcisi Yavuz Özdemir ve kamp müdürü İbrahim Halil Demir tarafından karşılandı.
İdari binada verilen brifinge katılan Mogens Lykketoft, burada Suriyeli sığınmacıların yaşamlarını anlatan slaytı izledi kamp içerisinde Suriyelilere yönelik verilen hizmetlerle ilgili bilgi aldı.
Kamp içerisindeki eğitim alanlarını gezen heyet, anaokulunda eğitim gören öğrencilerin sınıflarını ziyaret ederek onların seslendirmiş olduğu ‘’Her yerde barış olsun’’ adlı şarkıyı dinlediler.
Kamptaki sosyal tesisi de gezen Lykketoft, bilgisayar odasında oyun oynayan Suriyeli çocukların oyunlarına eşlik ederek onlarla bir süre sohbet etti.
Ziyaretin sonunda konteyner kentteki alanları inceleyen Mogens Lykketoft ve eşi Mette Holm kendilerine eşlik eden bir Suriyeli çocuğuda yanına alarak birlikte gezdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here