Gaziantep Valiliği’nde “4’üncü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı” gerçekleştirildi. Atatürk Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Siraç Ekin, kurumda görev yapan memurların işaret dilini öğreneceklerini açıkladı. 

ONAY BEKLİYOR
İŞKUR Müdürü Ekin, böylece Gaziantep’te bir ilki daha gerçekleştireceklerini ifade ederek, “Proje ile en azından temel düzeyde işaret dili eğitimine sahip 142 personele sahip olacağız. Bu proje kurulumuzdan onay alır ise Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteği ile sertifikalı 142 personelimiz olacak. Bu programa ben de dahil olmak üzere tüm personelimiz katılacak” dedi. İŞKUR personeli Serap Fıstıkçı da Gaziantep’te yaşayan işitme engelli vatandaşlar ile iletişim kurma sorunlarına dikkat çekerek, bunu çözmek için bir proje hazırladıklarını ifade etti. Fıstıkçı “İŞKUR’da görev alan 142 personelimize işaret dili eğitimi verilecek. Bu eğitimi almış personelimiz ve işitme engelli vatandaşların rahat iletişim kurması sağlanacak” diye konuştu.

İYİ UYGULAMA 
Ekin’in konuşmasının ardından Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın ve Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun projenin faydalı olduğunu belirterek kaymakamlık bünyesinde görev yapan memurlarında bu uygulamaya katılımını sağlayacaklarını ifade ettiler. Toplantıya Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu da katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here