Hışva Hanı’nın kitapçılar çarşısı olması için duyarlılık oluşturma seferberliğine siz de katkı sunun.

Restore edilen Hışva Hanın, şehrimize yeni bir ufuk açması için kitapçılar çarşısı yapılması gerektiğini düşünenlerin sayısı her geçen gün artıyor.  Hiç olmazsa diğer hanlarda yapılan uygulamaların tekrar etmemesi için tüm Gazianteplileri seferber olmaya davet ediyoruz.

“Hışva Han Kitapçılar Çarşısı Olsun” kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz.

Hışva Hanı için sosyal medya gruplarından ve Büyükşehir Belediyesine ulaşarak fikrinizi beyan edebilirsiniz.

Ve konuyla ilgili Yeşilay Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı Fatih Tamer’in açıklamaları:

Tarihi HIŞVA HAN restorasyonu tamamlandı. Kent Konseyi bu hanın kitapçılara ayrılması yönündeki dilekçemize orayı kütüphane yapabiliriz şeklinde cevaplamıştı. En son aldığımız bilgiye göre Restoran cafe vb yerler açılakmış… konu ile ilgili taslak bazı şeyler de buldum. Koskoca han içinde sadece 42.5 m^2 yi sahafa ayırmışlar.. Eğer bu hanın bir kitap ve kültür merkezi olmasına destek olmak istiyorsanız son kez bir girişimde bulunmamız gerekiyor.

Alo 153 ile başlayarak önce belediyeye , Bimer aracılığıyla Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına HIŞVA HAN ile ilgili talebinizi iletin.. Sosyal medyadan twitterden paylaşımlar yapın. Gaziantep’te bazı STK’ların tarihi yerler ile ilgili bir çalışması vardı gerekirse desteklerini isteyip basın açıklaması vb girişimlerimiz de olabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here