Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dün gazetecilerle yaptığı programa bugünde AK Parti İl Teşkilatını hizmetleriyle ilgili yerinde gezerek bilgi verdi.

Hizmetlerin Şahin'i

29 Mart 2014 seçimlerinde büyük oy patlaması yaparak, AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatma Şahin, 20 aydan bu yana yoğun bir tempoyla çalışarak, Gazianteplileri hizmete boğmaya çalışıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarına 3 merkez ilçenin yanında 6 taşra ilçesinin de katılmasında sonra Büyükşehir’in hizmet alanlarının daha da büyüdüğü belirtilirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ekibiyle birlikte Gaziantep’in dört bir yanını modern kavşaklar, hanlar, müzeler, yeni kent meydanları, fıstık park projesi, toplu konut hizmetlerinin yanı sıra Gaziantep’in çözülmeyen bir çok konusunda “Ortak Akıl’la” birlikte hareket ederek, başarılarına her gün yeni bir zincir eklediği ileri sürüldü.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Başkan Yardımcısı Osman Toprak, Belediye Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Başkan Vekili Latif Karadağ ve gezi sırasında teknik bilgileri veren Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aslan katıldı.
1.5 yıldır yapılan hizmetlerle ilgili bilgi veren Başkan Fatma Şahin, Güzelyurt toplu konut projesi, 4 köprülü kavşaklar, Fıstık Park, Hamam Müzesi, Hışva Hanı, Restorasyonu yapılan eski Adliye Binası ve tamamı yenilenen Gazikent parklarıyla Sosyal tesisleri, yol açma ve asfalt çalışmalarını yerinde gezerek incelediler.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “ Gaziantep valimiz Ali Yerlikaya ile görüşerek, şehir içerisindeki resmi daire yoğunluğunu Beykent civarına taşımayı düşündük. Bu konuda çalışmamız devam ediyor. Boşalan alanı da stadyumla beraber kent meydanı olarak planlamayı ve Gaziantep’in yeni yüzü olarak meydanlaştırmayı düşünüyoruz. Yakın zamanda Gaziantep’in kongre merkezi ve panoroma müzesinin 6 ay içerisinde ihalesini tamamlayacağız. Yol ve altyapı çalışmasına başladığımız 50 bin konutluk Kuzey Şehir projesinin Gaziantep’teki konut sorununu dolayısıyla ulaşımı, büyük ölçüde rahatlatacağına inanıyoruz. 64. hükümette Gaziantep milletvekilimiz Mehmet Şimşek’in de, Başbakan yardımcılığına getirilmesiyle birlikte hizmetlerimize daha büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Fatma Şahin, geziye katılan yöneticilere Fıstık park içerisinde ağaçlara zarar verilmden çok ayaklı bir proje gerçekleştirdiklerini ve bu tür yerinde tanıtımların priyodik zamanlarla değişik gruplara anlatılarak görüşlerinin alınacağını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here