Gaziantep’in en büyük sorunu olan trafiğe çözüm bulmak için çalışmalar sürüyor.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin trafiğini rahatlatmak için gerekli çalışmaları tek tek hayata geçirmeye başladı. Başkan Şahin; İbrahimli, Güvenevler ve Tugay istikametindeki bölgenin bir bölümünün askeri kullanım bölgesi olması sebebiyle, Gaziantep’te bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’la birlikte alanda bir inceleme gerçekleştirdi.

İbrahimli, Güvenevler ve Tugay istikametindeki trafik akışını sağlamak için Abdulkadir Aksu Bulvarı’nın devamındaki yolun açılması için gerekli çalışmaları başlatan Şahin, Köy Hizmetleri bahçesini genişletip Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nden D–400 karayoluna çıkışı sağlayacaklarını belirtti.

Şahin; Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde kesilen yolun devam etmesi amacıyla Milli Savunma Bakanlığı’na ait olan arsanın alınması için bugün Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile güzergâh üzerinde bazı incelemelerde bulundu. Bölgede yapılacak imar değişikliği ile yolun açılabileceğini ifade eden Şahin, Abdulkadir Aksu Bulvarı’nda raylı sistemin üzerinden bir köprülü kavşak yaparak yolun D–400 İpekyoluna, buradan da Organize Sanayi Bölgesi ve Küsget’e gidilebileceğini kaydetti.

Şu anda zemine ve altyapı çalışmalarının devam ettiğini aktaran Şahin, biri Abdulkadir Aksu Bulvarı’nın devamında, diğeri 37 nolu sokakta olmak üzere iki köprülü kavşak ile İbrahimli, Güvenevler ve Tugay istikametindeki trafik yoğunlunun normalleşeceğini bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here