Seçim beyannamesinde “Geleceğin Gaziantep’i” sloganı ile vatandaşlara söz verdiği projelere destek arayışlarını sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ankara’da ilgili bakan ve yetkililerle görüştü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şahin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Yücel Altunbaşak ile bir takım görüşmeler yaptı.

Gaziantep’te hayata geçireceği projeler için Gaziantep milletvekilleri ile hareket eden ve önceki gün görüşmelere Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Ak Parti GaziantepMilletvekili Halil Mazıcıoğlu ile giden Şahin, ilgili Başbakan Yardımcısı, Bakan ve TÜBİTAK yetkililerine projelerine anlatarak bilgi paylaşımında bulundu.

Seçim sürecinde Gaziantep için 1027 proje ile yola çıktıklarını ve bu projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara hemen başladıklarını belirten Şahin, projelerin bakanlık düzeylerini tamamlamak için Ankara’daki görüşmelere devam edeceğini kaydetti.

Şahin’in Ankara ziyaretine Genel Sekreter Vekili Settar Çanlıoğlu ile Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan da eşlik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here