Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan “Hoşgeldin Bebek” projesi kapsamında Özpay ailesini ziyaret ederek yeni doğan bebeklerine “Hoşgeldin” dedi. Bakan Müezzinoğlu, yapılan projenin takdire şayan olduğunu söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Gaziantep’e gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin 2009 yılında başlattığı ve tescilini aldığı Hoşgeldin Bebek projesi kapsamında Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet eden Özpay ailesini ziyaret etti. Ziyarete, Gaziantep Valisi Ali Yerli Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Rıdvan Fadıloğlu ve AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’de katıldı.

“SAĞLIK BAKANLIĞI OLARAK PROJEYİ TAKDİR EDİYORUZ”

Bilgen-Mustafa Özpay çiftinin ikinci çocukları olan 35 günlük Damla bebeği kucağına alan Bakan Müezzinoğlu, bebeği severken ailesinden da sağlığı hakkında bilgiler aldı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, proje kapsamında 41.000’inci bebeğe ulaştıklarını söyledi. Bakan Müezzinolğu, dünyaya yeni bir bebeğin gelmesinin anne ve baba için dünyada görebilecekleri en büyük mutluluk olduğunu ifade ederek, “Bizim yerel yönetimlerimiz özellikle AK Partili Belediyelerimiz yeni doğan bebekler için çok farklı projeler yapıyor. Gaziantep’te Şahinbey Belediyemizin Hoşgeldin Bebek adı altında bütün bebekleri evlerinde ebelerle ziyaret etmeleri onları hoş geldin hediyeleriyle karşılamaları, ailenin yanında olmaları, aileyi bebekle ilgili bilgilendirmeyi yapmaları, Sağlık Bakanlığı olarak bizim takdirle karşıladığımız bir uygulama. Ben genelde gittiğim illerde çat kapı hasta ziyaretleri ya da yeni doğan bebek ziyaretleri yapıyordum. Bu sabahta Irmak’la Damla’yı ziyaret ettik. Allah ömürlerini uzun bahtların açık etsin” dedi.

“PROJENİN TOPLUMUN SOSYAL SAĞLIĞINA ÇOK BÜYÜK KATKISI VAR”

Bu tür projelerin toplum sağlığı açısından çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Müezzinoğlu şöyle konuştu:

“Dünya sağlık örgütü, sağlığı tanımlarken, “Ruhen, fiziken ve sosyal yönden sağlıklı olma durumudur” diyor. Burada iki boyutuyla bakabiliriz, birincisi bireyin, ruhen, fiziken ve sosyal yönden sağlıklı olması, ikincisi ise toplumun ruhen, fiziken ve sosyal yönden sağlıklı olması. Bu tür çalışmalar toplumun sosyal yönden sağlıklı olmasını sağlıyor. Ailelerin yanında bir yerel yöneticiyi, yanında bir merkezi yönetimi, vali beyi ve kaymakam beyi görüyor olmasının toplumsal sosyal sağlığımıza çok büyük bir katkısı var. O nedenle de ayrıca bu projeyi takdir ediyor, başkanımızı tebrik ediyorum.”

“ZİYARETLERİ BİZİ ÇOK SEVİNDİRDİ”

Evlerine yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden anne Bilgen Özpay ise Hoşgeldin Bebek projesiyle birlikte sayın bakanımız ve başkanımız sağ olsun bizleri ziyaret ettiler. Dünyalar tatlısı bir kızımız oldu. Bana göre bu dünyada ki en büyük mutluluk anne olmaktır. Bizi ziyarete geldikleri için çok mutluyum bizi çok sevindirdiler teşekkür ederim” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here