Henüz 4 yaşında olan Hüseyin Deveci, teşhisi konulamayan bir hastalığın pençesine düştü.

Burundan mama ve kalp damarına takılan hortumla beslenen küçük çocuğun ailesi de artık çaresiz kaldı. Tek umutları ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin.

Baba Kerim Deveci, minik oğlu için 2 yıldan bu yana ailesi çalmadık kapı, gitmedik hastane bırakmadı. Her geçen gün daha da zayıflayan ve adeta bir deri bir kemik kalan talihsiz çocuk için son çare Ankara olarak belirlendi. Bir yıldır da her ay Ankara’ya kontrole gitmek zorunda olan minik Hüseyin’in babası da çark etmiş durumda. Burnuna ve kalbine takılan hortumla beslenen talihsiz Hüseyin, ne yese anında kusuyor. Her geçen gün daha da zayıflayan küçük çocuk, artık ayakta durmakta dahi zorlanıyor. Doktorların bir türlü teşhis koyamadığı Hüseyin, için bir yıldır da Ankara’ya giden aile yine sonuç alamadı. Kesin bir bilgi verilmediğini belirten baba Hüseyin, “Doktorlar oğlumun ömür boyu bu şekilde yaşamak zorunda kalabileceğini söylediler. Ben oğlumun biran önce kurtarılmasını istiyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Tek umudumuz Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin. Bize yardım elini uzatıp evladımı kurtarmasını istiyoruz. Çünkü artık tedaviye götürecek durumumuz kalmadı” diye konuştu.

Deveci, asgari ücretli olarak çalışan baba Hüseyin de her ay Ankara’ya gittiği için maaşının da kesildiğini söyledi. Aylık bin liraya yakın da medikalciye ücret ödediğini belirten baba, her ay da emanet araç veya kiralık araçla Ankara’ya gitmek zorunda kaldığını dile getirdi. Artık maddi olarak dayanacak gücünün kalmadığına dikkat çeken Deveci, “Oğlumun normalde ambulansla gitmesi lazım. Ancak götürülmediği için biz ya emanet araba buluyoruz, ya da kiralıyorum. Yakıtı ve gidiş geliş masrafları karşılayamıyorum. Ama hiç biri gözümde yok. Evladım kurtulsun yeter. Evin kirası ve Ankara’ya gidiş geliş masrafları derken, param yetmiyor. Oğlumu kurtarmak istiyorum. Gözümün önünde her gün eriyor” şeklinde konuştu.

Minik Hüseyin’in 2 yıl önce kusma şikayeti nedeniyle hastaneye götürüldüğü ve o günden bu yana sürekli tedavi gördüğü ancak bir sonuç alınamadığı belirtildi.

Telgraf Haber Merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here