Çeyrek asırdır her Ramazan ayında Türkiye’de ve dünyada ihtiyaç sahiplerin ve yetimlerim yüzünü güldüren İHH, bu ramazan ayında da “Paylaşmanın Tam Vakti” sloganıyla mazlumların yüzünü güldürmeye devam ediyor. “Paylaşmanın Tam Vakti” sloganıyla yoğun bir şekilde ramazan çalışmalarına devam eden İHH Gaziantep, Ramazan ayında Gaziantep içerisinde 5 bin ailenin yüzünü güldürecek. Ramazan ayında yürütülen çalışmalar hakkında Referans gazetesine açıklama yapan İHH Gaziantep Başkanı Engin Erbatan, “Ramazan ayında Gaziantep içerisinde 5 bin aileye ulaşacağız. 5 bin aileye market kartı, kumanya ve bayramlık elbise dağıtacağız” dedi. Doğu Guta’dan İdlip bölgesine göç edenlerin acil çocuk bezi, çocuk bisküvisi ve su’ya ihtiyaçları olduğunu belirten Erbatan, “Doğu Guta’danİdlip bölgesine göç edenlerin acil çocuk bezi, çocuk bisküvisi ve su’ya ihtiyaçları var. İdlip bölgesinde 5 milyona yakın nüfus var ve bunların çoğunluğu kendi ülkelerinde mülteci. Bu bölgenin çok acil insani yardıma ihtiyacı var” dedi. Erbatan, “Ocak ayından bu yana Gaziantep’ten Suriye’ye 22 tır insani yardım gönderdik. Bayramdan önce 5 tır insani yardımı daha Suriye’ye göndereceğiz. 5 ayda 27 tır insani yardımında bulunan ve bu konuya hassasiyet gösteren Gazi ve ensar şehrimizin bağışlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

İHH 3 MİLYON İHTİYAÇ SAHİBİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

26 yıldır her Ramazan ayında mazlumların yüzünü güldüren İHH, bu ramazana ayında da “Paylaşmanın Tam Vakti” sloganıyla 3 milyon kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştıracak onların yüzünü güldürecek. Çeyrek asrı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştıran İHH, bu yıl yine yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürerek beş kıtada toplamda 3 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olunacak, yetim iftarları düzenlenecek, yetimlere eğitim yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak.

GAZİANTEP’TE 5 BİN AİLENİN YÜZÜ GÜLECEK

Çeyrek asırdır her Ramazan ayında Türkiye’de ve dünyada ihtiyaç sahiplerin ve yetimlerim yüzünü güldüren İHH, bu ramazan ayında da “Paylaşmanın Tam Vakti” sloganıyla mazlumların yüzünü güldürmeye devam ediyor. “Paylaşmanın Tam Vakti” sloganıyla yoğun bir şekilde ramazan çalışmalarına devam eden İHH Gaziantep ise, Ramazan ayında Gaziantep içerisinde 5 bin ailenin yüzünü güldürecek. Ramazan ayında yürütülen çalışmalar hakkında Referans gazetesine açıklama yapan İHH Gaziantep Başkanı Engin Erbatan, “Ramazan ayında Gaziantep içerisinde 5 bin aileye ulaşacağız. 5 bin aileye market kartı, kumanya ve bayramlık elbise dağıtacağız.  Geçen yıl Gaziantep içerisinde 4 bin aileye yardım ulaştırdık bu yıl 5 bin aileye yardım ulaştıracağız inşallah. Amacımız sadece market kartı, kumanya vermek değil ilgilendiğimiz yetim ailelerin ihtiyaçlarını belirlemeye çalışıyoruz. Kimisin psikolojik desteğe, kimisinin kira desteğine, kimisinin maddi desteğe, kimisinin eğitim desteğine, kimisinin sağlık desteğine ihtiyacı var” dedi.

SURİYE’YE 22 İNSANİ YARDIM TIRI GÖNDERDİK

Gaziantep IHH olarak 2018’de her ay Suriye’ye bir yardım konvoyu göndermeyi hedeflediklerini belirten Erbatan, “Gaziantep IHH olarak 2018’de her ay Suriye’ye bir yardım konvoyu hedefi koyduk. Gaziantep IHH olarak Ocak ayından buyana Gaziantep’ten Suriye’ye 22 yardım konvoyu gönderdik ve 2 milyona yakın yardım Suriye’ye ulaştırıldı.  Bayramdan önce 5 tır insani yardımı daha Doğu Guta’danİdlip’deki kamplara gelen ailelere ulaştıracağız. Geçen hafta 2 bin 100 koli de, Doğu Guta’dan Fırat Kalkanı Bölgesine gelen ailelere ulaştırdık” şeklinde konuştu.

GÜNLÜK 70-80 YETİM AİLEYE YARDIM EDİLİYOR

Gaziantep’te yoğun bir şekilde ramazan çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Erbatan, “Yoğun bir şekilde ramazan çalışmalarımız devam ediyor. Yetim koordinasyon merkezinde devam eden çalışmamız var. Burada günlük 70-80 aileye market kartı ve kıyafet yardımı yapıyoruz. Önümüzdeki hafta ise kumanya dağıtımı yapacağız.  Gaziantep İHH’dan iki ekibimiz mahalle mahalle, sokak sokak belirlenen adreslere kumanya dağıtımı gerçekleştiriyorlar. Bu ailelerin büyük çoğunluğu yetim ailelerdir” ifadelerini kullandı.

ARAKAN’DA 42 BİN AİLEYE KUMANYA DAĞITIMI YAPILACAK

Arakan’da 42 bin aileye kumanya dağıtımı yapılacağını belirten Erbatan, “Bir kardeşimizi Somali’ye gönderdik. Somali’deki yardım dağıtımına iştirak etti. Bu hafta içerisinde ise Muhammed Yavuz kardeşimizi Arakan’a göndereceğiz. Arakan’da 42 bin aileye kumanya dağıtımı yapacağız.  Muhammed Yavuz kardeşimiz Arakan’da dağıtılacak yardımlara bizzat iştirak edecek” dedi.

27 TIR YARDIMDA BULUNAN GAZİ VE ENSAR ŞEHRİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ocak ayından bu yana Gaziantep’in 27 tır insani yardımında bulunduğunu belirten Erbatan, “Ocak ayından bu yana Gaziantep’ten Suriye’ye 22 tır insani yardım gönderdik. Bayramdan önce 5 tır insani yardımı daha Suriye’ye göndereceğiz. 5 ayda 27 tır insani yardımında bulunan ve bu konuya hassasiyet gösteren Gazi ve ensar şehrimizin bağışlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

RAMAZANIN 15’İNDE DÜNYA YETİMLER GÜNÜ’NÜ KUTLAYACAĞIZ

İHH’nın öncülüğünde Ramazanın 15’inde Dünya Yetimler Günü’nü kutlayacaklarını ifade eden Erbatan, “İHH’nın öncülüğünde Ramazanın 15’inde Dünya Yetimler Günü’nü kutlayacağız. İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) kabul ettiği yetim günü. Biz de Dünya Yetimler Günü’nde Gaziantep’te yetim iftarı vereceğiz. Yetimlerimize iftardan sonra tiyatro, karagöz, palyaçolar gibi çeşitli oyunlar sergilenecek. Çeşitli hediyeler dağıtacağız yetim ailelerimize. Tamamen yetimlere yönelik bir program yapacağız inşallah” dedi.

İDLİP’DE ACİL ÇOCUK BEZİ, ÇOCUK BİSKÜVİSİ VE SU’YA İHTİYAÇ VAR

Doğu Guta’danİdlip bölgesine göç edenlerin acil çocuk bezi, çocuk bisküvisi ve su’ya ihtiyaçları olduğunu belirten Erbatan, “Doğu Guta’danİdlip bölgesine göç edenlerin acil çocuk bezi, çocuk bisküvisi ve su’ya ihtiyaçları var. Suya ulaşmak orada büyük mesele. İdlip bölgesinde 5 milyona yakın nüfus var ve bunların çoğunluğu kendi ülkelerinde mültecidir. Bu bölgenin çok acil insani yardıma ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

55 BİN 615 YETİME BAYRAMLIK KIYAFET HEDİYE ETTİ

İHH, 2017 Ramazan ayında, 5 kıtada 104 ülke ve bölgede 280 şehre ulaştı. İHH, hayırseverlerin destek ve bağışlarıyla; 322 bin 692 kumanya paketi dağıttı. Yüzbinlerce kişiye iftar yemeği verdi. 130 bin ihtiyaç sahibine zekat ve fitre ulaştırdı. 30 bin Ramazan Çocuk Paketi dağıttı. 55 bin 615 yetime bayramlık kıyafet hediye etti. 9 kalıcı eserin açılışını gerçekleştirdi. BAHRİ UÇAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here