Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Siirt’in Eruh İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada Şehit olan uzman çavuş Ferhat Gözen’in baba ocağını ziyaret ederek şehit ailesi ile birlikte iftarını açtı.

Geçtiğimiz günler içerisinde Siirt’in Eruh İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki uzman çavuş Ferhat Gözen’in baba ocağını eşi ve meclis üyeleri ile birlikte ziyaret eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, ziyaretinde şehidin ailesi ile uzun uzun sohbet etti.

Şehitliğin Allah katında çok değerli bir mertebe olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu “Şehitlik peygamberlikten sonraki en yüksek derecedir. Onlar kutsal değerler için canlarını feda etmişlerdir. Atalarımız, şehitliğin ne kadar yüksek bir mevkii olduğunu bildikleri için vatan savunmasına seve seve katılmışlar. Ölürsem şehit olurum, kalırsam gazi inancıyla canla başla mücadele etmişlerdir. Bizler de bu vatan için gece gündüz demeden çalışmalı, elimizden gelen fedakarlıkları esirgememeliyiz.” dedi.

Şehit Babası Mehmet Gözen, evlerini ziyaret ederek, kendileriyle aynı sofrada oruçlarını açan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ na, göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür etti. Mehmet Gözen, “Her zaman vatandaşla birlikte olan, onlarla sohbet edip dertlerini dinleyen Başkanımızın, bu akşam eşi ve ekibi ile birlikte evimi ziyaret etmesi, bizi ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here