Savaşın başlamasından bu yana, Suriye’den kaçıp Gaziantep’e sığınan Suriyeli ailelere yardım çalışmalarının yansıra çocuk eğitimine de destek veren Gaziantep İHH, Karataş’ta açmış olduğu Ayn Calut okulunda yılsonu Eğitim-Öğretim bitiş programı düzenledi.

Gaziantep İHH ve Gaziantep Yeni Doğu Uluslararası Öğrenci Derneği’nin 12 Nisan 2014 tarihinde açmış olduğu, 17 öğretmen, 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar 300 e yakın öğrencinin eğitim gördüğü Ayn calut okulumuzun Eğitim -öğretimin bitiş proğramına Gaziantep Mem İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kirazoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Memur Sen Gaziantep Şube Başkanı Mithat Sevin katıldı.

Program’da kısa bir konuşma yapan Gaziantep İHH Başkanı Mehmet Emin Arslan, “Bizler İHH olarak insanın ihtiyaç duyduğu her soruna koşmayı kendimize düstur edindik. Gaziantep’te bulunan Suriyeli mültecilere gıda, giyim, ve yakacak yardımının yansıra yetim çocukları barındırma ve okul çağına gelmiş çocuklara eğitmek içinde çalışmalar yapıyoruz.

Gaziantep’te bu konuda bize destek veren tüm İHH gönüllülerine ve bu imkanları bize sağlayan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here