IMG_20140713_131144

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve eşi Elif Tahmazoğlu, yetim aileleriyle kardeşlik iftarında bir araya geldi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve eşi Elif Tahmazoğlu, yetim aileleriyle kardeşlik iftarında bir araya geldi.

Türkiye genelinde AK Partili Belediyeler tarafından Dünya Yetim Günü nedeniyle iftar programı düzenlendi. Şahinbey Belediyesi’de kendi bölgesinde bulunan yetimlere ulaşarak yetim ve ailelerini iftara davet etti. Antep evinde yetimlere iftar veren Şahinbey Belediyesi Türkiye genelinde düzenlenen etkinliğe katkı sundu.

Şahinbey Belediyesi Yetim Koordinasyon Merkezi, bin 29 aileye ulaşarak iftara davet etti çeşitli yardımlar yaptı. İftara katılan Başkan Tahmazoğlu ve eşi yetimlerle iftar yaptı. İftarda Tahmazoğlu, ailelerle yakından ilgilenerek sohbet etti, sıkıntılarını dinledi.

Yetimlere sahip çıkılması gerektiğini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şöyle konuştu: “Dünya Yetim Günü etkinliği genel merkezimizin, tüm Türkiye’deki uygulamasıdır. AK Partili tüm belediyeler kendi bölgelerindeki yetim ailelere iftar yemeği verdi. Biz, Şahinbey Belediyesi olarak kendi bölgemizdeki tamamı olmasa bile büyük bir kısmını misafir etme imkanı bulduk ve beraber iftarımızı açtık. Şuan biz Şahinbey Belediyesi olarak yetim koordinasyon merkezi aracılığıyla gerek sosyal yardım müdürlüğümüz aracılığıyla bin 29 aileye 5 bin civarında yetime ulaşmış durumdayız. Onlara gerekli sosyal yardımlar yapıyoruz. Aile ziyaretleri yapıyoruz. Onların her türlü ihtiyaçlarında yanlarında bulunuyoruz. Bugün iftar yemeğinde aileleri bir araya getirmiş olduk. Peygamberimizin (s.a.s) dediği gibi ‘Bir yetimin başını okşayana okşadığı saç sayısı kadar sevap’ olduğu ifade edilmektedir. ‘Bir sofrasında yetim bulunduran, yetimlere sahip çıkanın cennette kendisi ile birlikte olacağı’ ifade ediliyor. Dolayısıyla yapmış olduğumuz iş hem insani boyut hem dini boyuttan baktığımız zaman hem dünya hem ahiret bakımından faydalı bir iş.”

İftar programının ardından aileler ve çocuklar Tahmazoğlu’yla fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here