İHH genel başkanı Bülent Yıldırım Gazeteci- Yazar Nevzat Çiçek ve Mavi Marmara gazisi Çiğdem Topçuoğlu’nun katılımı ile İHH İslahiye temsilciliği açıldı. İHH İslahiye temsilcisi Mustafa Beyazıt Deveci oldu.

İlk-Der İslami Değerler Akademisi’nde bu sabah 31. Ocak 2014 Çarşamba günü saat 10:00 da  düzenlenen kahvaltı ile başlayan İHH İslahiye temsilciliği açılış programına İHH Genel başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara gazisi Ciğdem Toğçuoğlu, İslahiye belediye başkanı Kemal Vural, İlçe Emniyet Müdürü Enver Soylu, İlçe Müftü v. Mustafa Tunçeli, Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, Belediye Başkan yardımcısı Ergün Mideoğlu Belediye Meclis üyesi Halil İbrahim Doğan, kurum amirleri ve İHH gönüllüleri katıldı.

islahiyede-ihh-subesi-acildi-DHA-e1f6040299634b0aa6e633986f9ef88f-3-t

Kahvaltıdan sonra islami Değerler Akademisinde düzenlen program Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Dua edildi.

 

Mustafa Beyazıt Deveci’nin açılış ve selamlama konuşması ile devam etti.

 

Deveci, Konuşmasında;

 

“İHH sadece aç insanlara yardım etmiyor, İHH yeryüzünün zalimlerine karşıda dik duruyor. İHH Filistin davasını, Kudüs’ün özgürlüğünü kendi davası biliyor bunun için çalışıyor. Bunun için şehitler veriyor.

islahiyede-ihh-subesi-acildi-DHA-e1f6040299634b0aa6e633986f9ef88f-4-t

İşte bizde bu çalışmaların bir parçası olmak, aç insanlara ekmek, susuz insanlara su götürmek, görmeyen insanlara ışık olmak ama hepsinden önemlisi yeryüzünün zalimlerine karşı mücadele etmek özgür Kudüs için, özgür Gazze için çalışmak amacı ile İHH İslahiye temsilciliğini açtık.” Dedi

 

Daha sonra İHH Gaziantep başkanı Mehmet Emin Aslan selamlama konuşması yaptı.

 

İslahiye belediye Başkanı Kemal Vural selamlama konuşması yaptı.

 

Mustafa Yıldız hoca yaptığı konuşmada kısaca İlk-Der İmam Hatip ve İlahiyyat Gönüllüleri Derneğinin faaliyetlerinden bahsetti. İlk-Der bünyesinde yapılan yardım faaliyetlerinin asıl sahibine İHH İslahiye temsilciliğine devredileceğini derneğin ise asıl faaliyet alanına eğitim faaliyetlerine yoğunlaşacağını söyledi.

 

İHH genel başkanı Bülent Yıldırım konuşmasına 4 yaşına kadar Gaziantep’te bulunduğunu söyleyerek Gaziantep her zaman yanında özel bir yeri olduğunu belirterek başladı. Daha sonra İslami düşünceye geçiş sürecini anlatan Yıldırım üniversite yıllarında bir hocalarını başörtülü bir kıza hakaret etmesi üzerine Kuran’la tanıştığını söyledi.

 

Yetim çalışmasının önemine değinen yıldırım Bosna savaşındaki İHH nın yardım faaliyetlerinden örnekler verdi. Hatıralarını paylaştı.

IMG_20141231_114837

Rahmetli Necmettin Erbakan hoca ile nasıl tanıştığını ve ondan nasıl etkilendiğini de anlattı.

 

İslahiye’de çok güzel bir ortam bulduklarını dernek bünyesinde çalışan gençlerin olmasının çok önemli olduğunu İslahiye’ye geldikleri için çok memnun olduklarını söyledi.

 

Bülent Yıldırım’dan sonra Mavi Marmara gazisi Çiğdem Topçuoğlu selamlama konuşması yaptı.

20141231_110815(2)(1)

Çiğdem Topçuoğlu konuşmasında, şahadet ve Kudüs vurgusu yaptı. “Gençlere sesleniyorum… biz bu davayı Mavi Marmara ile sonuçlandırmadık, Mavi Marmara bir başlangıçtı. Mavi Marmara’da 10 kanımızı Ak denize verdik, gençler sizler bu şehidleri bu kanları katlayacak çoğaltacaksınız” dedi.

 

Çiğdem hanımın konuşmasından sonra hep birlikte  İHH temsilciliğine geçilerek, Belediye Başkanı ve İHH başkanı tarafından temsilciliğin açılışı gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here