Resim_1368022689ANTEP PRESS – İslahiye

İslahiye’de İmam Hatipliler “insanlığın en büyük öğretmeni” Hz. Muhammet a.s.’ı andı. İLK-DER ile İslahiye Anadolu İHL’nin ev sahipliği yaptığı “Kutlu Doğum Şenliği” büyük ilgi gördü.
İslahiye Pazaryerinde açık alanda yapılan programı büyük bir kalabalık izledi. Kutlu doğum münasebetiyle İLK-DER ve İHL tarafından çocuklara balonlar dağıtıldı. Ayrıca Suriyeli Walâ Altunji tarafından çocukların yüzüne resimler çizildi, Allah ve Muhammed isimleri yazıldı.
Program İslahiye Anadolu İHL öğretmenlerinden Rahşan Kaya ve Ethem Akdoğantarafından sunuldu.
Programda ev sahibi olarak İslahiye Anadolu İHL Müdürü Yakup Doğan, İHL Okul Aile Birliği Başkanı Bilal Erdoğan ve İLK-DER Başkanı Yaşar Bağbekleyen birer “Hoş geldiniz” konuşması yaptılar.
Program İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Bekir Bolat Kuran-ı Kerim, Seyyide Yıldız’ın ise meal okumasıyla başladı.
Ağırlıklı olarak İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa sanatçı Taner Yüncüoğlu ile Mesnevihan Mehmet Demir katıldılar.
Sanatçı Taner Yüncüoğlu sevilen bestelerini seslendirirken, mesnevihan Mehmet Demir ney eşliğinde Mevlana’nın mesnevisinden bir demet sundu.
Programda İlahiyatçı – Yazar Mustafa Yıldız O, tüm insanlığın öğretmeniydi” temalı etkileyici bir konuşma yaptı. Konuşmasında Hz. Peygamberin bütün insanlığa insanlığı öğrettiğini vurgulayan Mustafa Yıldız Biz, hayatın özüne dair her ne öğrendikse Ondan öğrendik” dedi.
İmam Hatip öğrencilerinden Yaşar UluMehmet Vuran ve Bekir Bolat’ın solo ilahileri büyük beğeni topladı.
İmam Hatip öğrencilerinden Rukiye İkbal Yıldız ile Melike Açar’ın duygusal şiirleri dinleyicileri ağlattı.
Program’ın en ilgi çeken kısmı minik İHL öğrencilerinin sema gösterisi ve rep tarzı ilahileri oldu.
Program İmam Hatip Lisesi korosunun okuduğu güzel ilahilerle son buldu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here