90195850703.06.2015144112gaziantepgunes

AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Canan Candemir Çelik seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Eğitim önem verdiklerini söyleyen Candemir Çelik,” Eğitim değince akan sular duruyor. AK Parti iktidarları dönemleri boyunca, eğitim her zaman birinci önceliğimiz oldu. Şimdiye kadar yapılan yatırımların en üst düzeyini hep eğitime aktardık. Gerek okul yapımı, gerek öğretmen alımı bunlar her zaman birinci önceliğimiz oldu. Sadece kuru bina yapmak değil içindeki kaliteyi yapmak hedefimiz oldu ve gençlerimizin ufkunu açacak yeni müfredatlar oluşturmakta hedefimiz oldu.

“AK PARTİ KARA BULUTLARI TEK TEK KALDIRDI”

Buradaki bir çok kardeşim, bir çok anne, bir çok baba iyi hatırlarlar 28 Şubat sürecinin eğitim hayatımıza vurduğu darbeyi, getirdiği kara bulutları çok iyi hatırlarlar. Meslek liselerinin önünü kapatmak, imam hatip liselerinin önünü kapatmak için eğitime bir kara bulut gibi yeni bir sistem getirdiler ve bununla dediler ki artık bu Türkiye’nin bin yıllık sürecini bin yıl ortadan kalmayacak bir ortam getiriyoruz ama Allaha şükürler olsun AK Parti iktidarı tek düze tornadan çıkmış gibi ideolojik gençlik yetiştirmek isteyen bu kara bulutların hepsini tek tek kaldırdı.

“MESLEK LİSELLERİ VE İMAM HATİP LİSELERİNİN ÖNÜNÜ AÇTIK”

Öncelikle eğitimde 4+4+4 eğitim sistemini getirdik ve gençlerimizin özgürlükçü bir ortamda istedikleri gibi şekilleneceği, milli ve manevi değerlerimize bağlı bir gençlik yetişmesi için çocuklarımızın önünü açtık. Meslek liselerin önündeki kat sayı sorununu kaldırmak suretiyle meslek liselerimizin önünü açtık. Artık isteyen istediği okula çocuğunu gönderebiliyor. İsterseniz düz liseye isterseniz meslek lisesine gönderebiliyorsunuz. İmam hatip lisesinden veya meslek lisesinden mezun olmuş bir öğrenci üniversiteye gitmesinde herhangi bir engel yok. İmam hatip lisesi mezunu bir öğrenci bu ülkede avukat olabilir, hakim olabilir, mimar olabilir. Bunların önünü kapatmak için ellerinden geleni yaptılar ama milletin iradesi doğrultusunda hareket eden AK Parti iktidarı ve AK Parti lideri bu duruma el koydu milletin iradesini hakim kıldı.

“ŞU ANA KADAR YAPTIĞIMIZ HİZMETLER MİZLETİMİZİN TAKTİRİNE MAZHAR OLMUŞTUR”

Önümüzdeki hafta sonu Türkiye için tarihi bir süreç olacak. Şimdiye kadar yaptığımız hizmetlerimiz milletimizin taktirine mazhar olmuştur. Bunun göstergesi olarak çok şükür 3 genel seçimde, 3 yerel seçimde, referandumda ve cumhurbaşkanlığı seçiminde milletimiz taktirini gösterdi. Biz bir kez daha oynanan bütün büyük oyunlara karşı milletimizle sandıkta buluşmak istiyoruz. oynanan bütün oyunları milletimizin sadıkta bozmasını istiyoruz. Sizlerden gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceği için bu seçimlerde güçlü bir şekilde milli iradenin sandıkta tecelli etmesini istiyoruz.Durmak yok yola devam derken, 2023 hedeflerini gerçekleştirecek olan, ikinci yarıyı devam ettirecek olan kadrolara güçlü bir şekilde destek vermenizi istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here