İlk-Der gençlik akademisi yaz döneminde ara verdiği Pazar buluşmalarına bu Pazar (26 Ekim Pazar) yeniden başladı. Yeni dönemin ilk konuğu Yeşilay Gaziantep şube başkanı Fatih Tamer oldu.

Fatih Tamer Kahvaltılı Pazar buluşmasına eşi Aliye Tamer ve Kız kardeşi Arzu Tamer’le birlikte katıldı.

4(1)

İlk-Der Gençlik Akademisi, “Pazar buluşmalar” adını verdiği kahvaltılı toplantıya, on beş günde bir farklı hayat tecrübesine ve mesleki formasyona sahip, ama aynı zamanda entelektüel, ilmi ve kültürel bir arka-planı olan konuklar davet ediyor.

10751835_10152342497887890_2099240861_n

İlk-Der gençlik akademisinden Zeynep Kılıç, Pazar buluşmalarından geçen yıl çok faydalandıklarını bu dönemde başlamış olmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

5(4)

Rukiye Yıldız ise bu Pazar buluşmalarının çok önemli olduğunu, büyüklerin bilgi ve birikimlerinden faydalandıklarını, kendilerine bu imkanı hazırlayan Gençlik akademisi koordinatörü hocaları Rahşan Kaya’ya çok teşekkür ettiklerin i söyledi.

İlk-Der  gençlik akademisi koordinatörü Rahşan Kaya ise, Yeni dönemde önemli bir konukla Pazar buluşmalarına başlıyoruz dedi. Sözlerine bu dönemin geçen dönemden daha verimli geçmesini beklediğini söyleyerek devam eden Rahşan Kaya Yeni dönemde İlk-Der gençlik akademisi olarak Pazar buluşmaları dışında daha bir çok faaliyetleri olaçağını belirtti ve yeni dönemin hayılı ve bereketli olmasını dilediğini söyledi.

Moderetörlüğünü Rahşan Kaya’nın yaptığı kahvaltılı toplantı sıcak ve samimi bir atmosferde geçti.

İlk-Der’in “Pazar Buluşmaları” Sabah kahvaltısı ile başlayıp gençlerle konukların sohbeti şeklinde yapılıyor.

Fatih Tamer doğumundan okuma sürecine kadar kısaca hayatını anlatarak kendini tanıttı.

10744958_10152342495922890_237658786_n

Daha sonra deniz feneri özelinde yadım faaliyetlerin önemine değindi gençlere kimsesiz ve muhtaç olan insanlara yardım etmenin gerekliliğini anlattı.

Fatih Tamer’in eşi Aliye Tamer baş örtüsü yüzünden okuyamadığını ama yılmadığını açık lise ile devam eden okuma sürecini bugün bir üniversite öğrencisi olarak devam ettirdiğini söyledi. Ve gençlere okumanın önemini anlattı.

Kahvaltılı Pazar buluşmalarının organizasyonu Seyyide Yıldız tarafından yapıldı. Organizasyonda hiçbir aksaklığın olmaması ve programın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi üzerine İlk-Der gençlik akademisi koordinatörü Rahşan Kaya organizasyondaki başarısından dolayı Seyyide Yıldız’a teşekkür etti.

Fatih Tamer Öğlenden sonra ise İlk-Der gençlik akademisinden erkek öğrencilerle buluştu. İlk-Der gençlik akademisi erkek öğrenci koordinatörü Ersen Ardıç’ın moderetörlüğünde gerçekleşen buluşmada Fatih Tamer; Deniz Feneri’nin yardım faaliyetleri ve  yardımlaşmanın önemine değindi. Ardından konuşmasında Yeşilay’ın faaliyet alanı ve konusu çerçevesinde sohbet edildi. Konu ile ilgili öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.

Saat 15:00’da toplantı sona erdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here