Resim_1318282247ANTEP PRESS – İslahiye

İmam Hatip ve İlahiyat Gönüllüleri Derneği İLK-DER’in 25 Eylül 2011`de bayanlara yönelik düzenlemiş olduğu “Kur’anı Kerim Meali Bilgi Yarışması”nın ödülleri düzenlenen bir programla sahiplerini buldu.

Yarışmanın sonuçları 08 Ekim Cumartesi günü İLK-DER KÜLTÜR MERKEZİ’nde düzenlenen programda açıklandı.

Programda, Dernek yöneticilerinden olan ve aynı zamanda yarışmanın koordinatörlüğünü de yapan Ramazan Deveci bir açılış konuşması yaptı. Bu yarışmanın bir ilk olduğunu, bundan sonra devamının geleceğini söyleyen Ramazan Deveci “İnşallah Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle daha geniş katılımlı bir meal yarışması düzenleyeceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan Dernek Başkanı Yaşar Bağbekleyen İLK-DER’in yaklaşık 40 yıllık bir dernek olduğunu söyleyerek bu süre zarfında yapılan çalışmaları özetledi.

Ardından Mustafa Yıldız Hoca bir konuşma yaptı.

Yarışmada birinci olan Zeliha GÖKSU’ya dizüstü bilgisayar; ikinci olan Meryem ÇETİN’ekamera ve üçüncü olan Cihan TAŞ(ÖZSÖYLEYEN)’a dijital fotoğraf makinesi hediye edildi.  Yarışmada birinci olan Zeliha Göksu’nun hediyesi Rahime Özkaya, ikinci olan Meryem Çetin’in hediyesi Hatice Bağbekleyen, üçüncü olan Cihan Taş (Özsöyleyen)’in hediyesi ise Zehra Koyuncu Hocahanımlar tarafından verildi.

Ayrıca dereceye giren on kişiye Mustafa YILDIZ Hoca’nın “SON MESAJ” adlı Kur’anı Kerim Meali hediye edildi. Dereceye giren Sibel Belemir Özkaya, Hayriye Develi, Songül Arslan, Zeynep kılıç, Ayşegül Özkaya, Fadime Doğan, Medine Güneş, Emine Sökmen, Münevver Arslandağ ve Miyase Erdoğan’a ise hediyelerini İLK-DER Kadınlar Komisyonu Başkanı Sema Çetin verdi.

 

Anteppress 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here