IMG_20160420_055359

İMAM HATİP OKULU MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI
İlimiz genelinde bulunan imam hatim ortaokulları ve liselerinde görevli okul müdürleri ile Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü Gazikent Mahalli Hizmet İçi Eğitim Merkezi’nde toplantı yapıldı. Toplantıya İl Milli eğitim müdürümüz Sayın Cengiz METE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Yusuf TÜFEKÇİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Savaş Ahmet AKSU ve imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi müdürleri katıldı.

IMG_20160420_055505
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Savaş Ahmet AKSU, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı ikinci dönemin bir değerlendirmesini yaparak okul müdürlerinden okullarda eğitim ve öğretim açısından kaynaklanan aksaklıkları dile getirdi. Bu aksaklıkların giderilmesi yönünde yeni eğitim öğretim yılında çalışma yapacaklarını dile getirdi. Ayrıca imam hatip okullarının sınav başarılarını da yeni eğitim öğretim yılında arttırmak istediklerini sözlerine ekledi.

IMG_20160420_055425
Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE’in konuşmasıyla devam etti . İl Milli eğitim Müdürümüz yapmış olduğu konuşmada, bu toplantının en önemli amacının çocuklarımızın geleceği ile ilgili plan yapmak olduğunu söyledi. Gaziantep gibi büyük bir ilde bu tür toplantıları yapmanın faydalı olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, “Hedeflerimizden biri de imam hatip okullaşma oranını arttırmaktır.” dedi. Bu okullardan mezun olanların velilerce takip edildiğini, imam hatip okullarının bu açıdan faaliyetlerinin çok önemli olduğunu söyledi. İmam hatip okullarının en büyük amacının manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek olduğunu ancak bunu yaparken fen ve matematik gibi derslerde de başarılı olan öğrenciler yetiştirmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Ayrıca bu okulların il genelinde yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren okullar olması gerektiğini de belirtti.

Toplantıya katılan tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Toplantı, okul müdürlerinin görüş, soru ve önerilerini iletmelerinin ardından son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here