trafik-sigortasi (1)

Herhangi bir kaza durumunda aracın ve üçüncü şahısların zarar görmesi halinde en büyük güvenceniz kasko ve trafik sigortanızdır. Araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortasıyla kaza sonrası üçüncü şahısların başına gelen maddi zararları güvence altına alırken, kasko ile aracın gördüğü zararları karşılatabilirsiniz.

Kasko ve trafik sigortası yaptırabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Sigorta firmaları, acenteler ve online sigorta sorgulama siteleri bunlardan birkaçı. Söz konusu kolayca işlem yapıp uygun fiyata poliçe bulmak olduğunda internet ilk sırayı alıyor.

Kasko ve trafik poliçesini internetten almanın pek çok avantajı bulunuyor. Sizler için bunları bir araya getirdik.

Kısa sürede teklif alma şansı: İster trafik ister kasko poliçesi olsun internette teklif almak oldukça hızlı ve kolay. Kişisel bilgileriniz ve aracınızla ilgili birkaç basit soruya yanıt vererek anında teklif alabiliyorsunuz. Online Sigorta broker’i Koalay.com bu işlemi daha da kolaylaştırmış. Koalay’da teklif almanız için sadece 5 soruya yanıt vermeniz yeterli. Kasko yaptırmayı düşünüyorsanız, online araç kasko sorgulama yaparak aracınız için en uygun teklifleri alabilirsiniz.

Birden fazla teklifi tek seferde inceleme imkanı: Online araç sigortası almanın en iyi yanı, farklı sigorta şirketlerine ait teklifleri bir arada görebilmeniz. Birden çok sigorta firmasının poliçe tutarlarını ve kapsamlarını tek bir sayfada sunan sigorta sorgulama siteleri sayesinde acentelerden ayrı ayrı teklif alma derdi ortadan kalkıyor.

Online sigorta satışı yapan siteler, sizin adınıza detaylı arama yaparak aracınız için en uygun teklifleri karşınıza getiriyor. Böylece aracınız için sunulan teklifleri aynı anda inceleyip karşılaştırabiliyorsunuz.

Online sigorta satışı yapan siteler, sizin adınıza detaylı arama yaparak aracınız için en uygun teklifleri karşınıza getiriyor. Böylece aracınız için sunulan teklifleri aynı anda inceleyip karşılaştırabiliyorsunuz.

Güvenli ve avantajlı ödeme seçeneği: Poliçenizi belirledikten sonra istediğiniz kredi kartı ve ödeme koşullarıyla online olarak satın alabilirsiniz. Online poliçe alırken bilgileriniz SSL ve SET protokolü ile güvence altında olur. Bilgileriniz üçüncü partilerle paylaşılmaz. Ayrıca dilediğiniz kredi kartı ve taksit seçenekleriyle ödeme yapabilirsiniz.

Primlerinizin durumu takip altındadır. Gecikmiş bir ödemeniz veya ödeme konusunda bir sorun olduğunda bilgi verilir. Bu sayede ödeme yüzünden poliçenizin iptali ile karşı karşıya gelmezsiniz.
Poliçenizle ilgili tüm bilgilere erişme kolaylığı: Poliçeyi online almanız, detaylar hakkında bilgi sahibi olmanızı etkilemiyor. Aracınızın sigortası ile ilgili ödeme detaylarını, hasar bilgilerini hizmet aldığınız firmanın müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.
Poliçenin vadesi dolmadan haber verme: Hizmet aldığınız firmanın müşteri temsilcisi, poliçenizin vadesi bitmeden sizinle irtibata geçip poliçenizin yenilenme süresini size hatırlatır. Bu sayede vakitli davranıp kendinizi ve aracınızı güvence altına alabilirsiniz.
Otomatik yenileme yok: Bazı online sigorta satışı yapan siteler, kullanıcıların kredi kartı bilgilerini sisteme kaydetmedikleri için otomatik yenileme yapmıyor. Yenileme zamanına yakın müşterilerine birtakım teklifler sunuyorlar. Ve müşterinin onayıyla birlikte yenileme işlemini gerçekleşiyor.
Ayrıca yenileme yaparken bir önceki sigorta şirketinden farklı bir firma seçme fırsatı da sunuyorlar.

Zengin sigorta şirketi ağı: Online sigorta satış siteleri, sigorta şirketi bakımından da zengin seçenekler sunuyor. Tek bir siteden Mapfre, HDI, Güneş Sigorta, Anadolu Sigorta, Allianz, Zurich Sigorta, Aviva, Groupama, Ergo, Aksigorta, Raysigorta gibi pek çok sigorta şirketinin ürünlerini satın alabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here