“İş Dünyası için Vize Bilgilendirme” konulu toplantı, Gaziantep Sanayi Odası’nda (GSO) 17 Haziran Salı günü yapılacak.

GSO ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle düzenlenen toplantı, GSO’da 15.00-17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Toplantıya, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Jörg Dieter Köstinger katılacak.

Ayrıca, Malta Başkonsolosu Rauben Gauci, İspanya Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Başkanı Ana Luísa Riquito, Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümü Başkanı Diane de Joode, Macaristan Büyükelçiliği’nden Peter Szanto, İsveç Büyükelçiliği Göçmenlik Bölümü Başkanı Teodor Hafner ile Almanya Büyükelçiliği Vize Bölümü Başkanı Wolfgang Schulz de yer alacak.

Schengen vizesi alma prosedürleri konusunda bilgi verilecek toplantıda, “Ab Üyesi Bir Ülke Perspektifinden Türkiye’de Vize Kodu Uygulaması”, “Geri Kabul Anlaşması ve Vize Kolaylaştırılması Konusundaki Diyalogda Gelinen Son Durum” konularında sunum yapılacak.

İşadamlarının Schengen vizesi alma konusunda yaşadıkları sıkıntıları paylaşacakları toplantı, soru-cevap bölümüyle sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here